menusearch
javapro.ir

دوره آموزشی پروژه محور JavaFX

جستجو
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۸:۱۷:۲۵
۱۳۹۷/۳/۱۶ چهارشنبه
(7)
(1)
دوره آموزشی پروژه محور JavaFX
دوره آموزشی پروژه محور JavaFX
دوره آموزشی جاوا اف ایکس
 
به نام خدا

جاوا را با لذت یاد بگیر!


دوره آموزشی JavaFX

 
دوره: آموزش پروژه محور JAVAFX
مدرس: خانم شادی ساری صراف
پیش نیاز: مفاهیم پایه و شی گرایی و دیتابیس در جاوا
فرمت آموزش:ویدیو
تهیه کننده: سایت آموزشی جاواپرو
قیمت: رایگان
 
 

JavaFX چیست؟

JavaFX یکی از کتابخانه های موجود در جاوا است که برای توسعه برنامه های کاربردی دسکتاپ و همچنین برنامه های کاربردی تحت وب (Rich Internet Applications) مورد استفاده قرار میگیرد. برنامه های کاربردی ایجاد شده توسط JavaFX می توانند در پلتفرم های متعدد از جمله وب،موبایل و دسکتاپ اجرا شوند.

برای توسعه برنامه های سمت کاربر (Client Side)  با ویژگی های غنی و جذاب،برنامه نویسان به امکانات مختلفی نظیر کنترل های گرافیکی،وب،اشکال دوبعدی و سه بعدی،ایفکت ها ،انیمیشن و.. نیاز داشتند. کتابخانه های  Awt و Swing به تنهایی جواب گوی این نیازها نبودند،در حال حاضر کتابخانه  JavaFX پاسخ گوی تمام این نیازهای برنامه نویسان می باشد.به عبارت دیگر JavaFX جایگزین Swing در جاوا برای ساخت برنامه های گرافیکی شده است.البته برنامه نویسان می توانند همزمان در کنار JavaFX  به ویژگی های موجود در کتابخانه  Swingنیز دسرسی داشته باشند.

 JavaFX مجموعه ای غنی از گرافیک و API های رسانه ای را فراهم می کند که نتیجه آن تولید یک برنامه گرافیکی مدرن و زیبا می باشد.  JavaFX همچنین رابط هایی را فراهم می کند که با استفاده از آن برنامه نویسان می توانند انیمیشن گرافیکی را با کنترل های گرافیکی ترکیب کنند.مقایسه ظاهر یک برنامه ساده گرافیکی

یک برنامه ساده گرافیکی جاوا

 


این دوره آموزشی JavaFX

در این دوره آموزشی ویدیویی جاوا اف ایکس ما ابتدا JavaFX را معرفی کرده و با ابزارهای مورد نیاز آن قبل از کدنویسی آشنا می شویم و سپس در یک آموزش پروژه محور با ساخت یک اپلیکیشن خوشگل و جذاب مدیریت بانک توسط جاوا اف ایکس آشنا می شوید.

پیشنیازهای JavaFX

قبل از یادگیری JavaFX و شروع این دوره آموزشی شما باید بر مفاهیم پایه جاوا (Java SE)به خصوص شی گرایی و کار با دیتابیس در جاوا تسلط داشته باشید،چرا که هدف JavaFX پرداختن به بخش رابط  کاربری گرافیکی یک برنامه کاربردی است و خود شامل مفاهیم متعددی است و ما دیگر به مفاهیم اولیه جاوا نظیر متغیرها ، حلقه ها، توابع ،شی گرایی و...نمی پردازیم و شما باید از قبل این مفاهیم رو یاد گرفته باشید.ما در سایت خود مفاهیم پایه و شی گرایی جاوا رو آموزش داده ایم .


مخاطبان این دوره آموزشی

این دوره آموزشی JavaFX هم برای مبتدیان و هم برای حرفه ای ها مناسب می باشد.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
حامد احمدی
جمعه چهارم آبان ۹۷
پاسخ
(6)
()
حامد احمدی
خيلي خوشحالم که با اين سايت آشنا شدم. فکر مي کنم مطالب زيادي بتوانم بياموزم. و پيشاپيش تشکر. من قدم هاي اول را براي تبديل شدن به يک توسعه دهنده اندرويد برداشتم.