menusearch
javapro.ir

یکی از محبوب ترین کتابخانه های جاوا که در بانک ها و بیمه ها از آن استفاده می‌شود

جستجو
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۳۱:۳۹
۱۴۰۰/۵/۴ دوشنبه
(2)
(0)
یکی از محبوب ترین کتابخانه های جاوا که در بانک ها و بیمه ها از آن استفاده می‌شود
یکی از محبوب ترین کتابخانه های جاوا که در بانک ها و بیمه ها از آن استفاده می‌شود

Prime Faces مجموعه ای از مولفه های JSF جاوا است که به سرعت در حال تکامل و پیشرفت است، یکی از محبوب ترین کتابخانه های UI در اکوسیستم جاوا EE است و به طور گسترده توسط شرکت های نرم افزاری، مارک های مشهور جهان، بانک ها، موسسات مالی، شرکت های بیمه، دانشگاه ها و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

 

 

 

مباحث پرکاربرد و مهم زبان جاوا رو به صورت رایگان آموزش ببین

 

 

 

 

 

 

 

از این که با نظرات خودت بهم انرژی میدید ممنونم :)

 

 

 

Prime faces چیست و چه کاربردی دارد؟

Prime Faces یکی از جالبترین فناوری های موجود در حال حاضر برای توسعه برنامه های وب جاوا با (JSF) است. به زبان ساده، ساخت برنامه های وب قدرتمند، غنی و کاربردی برای مرورگرهای دسکتاپ و موبایل هرگز مانند امروز آسان نبوده است، و این به دلیل نبوغ انگیز Prime Faces و مهندسی بسیار خوبی است که در طراحی، پیاده سازی و تکامل این فناوری منبع باز شگفت انگیز به کار رفته است.

 


بنابراین Prime Faces چیست؟

اگر با سایر فناوری های جاوا JSF مانند JBoss Rich Faces و ICE faces از ICE soft Technologies یا Apache My Faces Trinidad کار کرده اید ؛ با مفاهیمی آشنا خواهید شد که باید سریعتر با Prime Faces سرعت بگیرید. مانند کتابخانه های دیگر، Prime Faces شامل طیف گسترده ای از مولفه های UI فعال Ajax مانند پانل های طرح، نمودارها، دکمه ها، پیوندها، جداول داده ها، شبکه ها، تقویم ها، مد گفتگو است و موارد دیگر با پشتیبانی از تم ها، جلوه ها، jQuery، کشیدن and- drop و JSF2 API بسیار بهبود یافته.

 


Prime Faces زراد خانه ای از اجزای UI بوده و ویژگی هایی از جمله درجه بالایی از قابلیت استفاده، پیچیدگی، انعطاف پذیری و تعامل را فراهم می‌کند. این ویژگی ها Prime Faces را به یک فناوری قدرتمند برای توسعه دهندگان مولفه JSF زبان جاوا تبدیل کرده است که مزایای قابل توجهی نسبت به اجزای استاندارد JSF دارند. یکی دیگر از ویژگی های برتر Prime Faces، جعبه ابزار Prime Faces Mobile UI است. طراحی و ساخت برنامه های موبایلی که به طور مداوم در دستگاه ها کار می‌کنند، چالشی است که امروزه توسعه دهندگان با آن روبرو هستند.

 

 

 

محبوب ترین فریمورک زبان برنامه نویسی جاوا
Prime Faces چارچوب UI نهایی

 

 

 

به طور کلی سه روش زیر برای نوشتن برنامه های تلفن همراه وجود دارد که امروزه چندین دستگاه را هدف قرار می‌دهند:
🔴    نوشتن برنامه بومی با استفاده از SDK پلت فرم تلفن همراه
🔴    نوشتن یک برنامه تحت وب جاوا که دارای همان شکل و احساس پلت فرم موبایل است و از طریق یک مرورگر وب در دستگاه قابل دسترسی است
🔴    نوشتن یک برنامه ترکیبی با رابط کاربری تلفن همراه بومی که شامل یک پنجره مرورگر برای تعامل با یک برنامه وب زبان جاوا است

 

 


Prime Faces Mobile رویکرد دوم را پیاده سازی می‌کند و مجموعه ای از برچسب های JSF زبان جاوا را ارائه می‌دهد که اجزای UI را با استفاده از ظاهر و احساس بستر تلفن همراه ارائه می‌دهد. سیستم عامل های پشتیبانی شده شامل iOS، Android، BlackBerry، Windows Phone، MeeGo و سایر موارد هستند.

 

Prime Faces Mobile تمام مزایای JSF API را به دستگاه های تلفن همراه گسترش می‌دهد و ساخت برنامه های کاربردی تلفن همراه پرمصرف را با استفاده از یک مدل برنامه نویسی آشنا و معماری برنامه برای توسعه دهندگان آسان می‌کند. Prime Faces همچنین شامل Prime Push، سرولت Ajax Push بر اساس چارچوب Atmosphere و مشابه Ajax Push ICE faces است. Ajax Push برای ساخت برنامه های وب زبان جاوا به سبک چندپخشی که می‌تواند همزمان یک رویداد سمت سرور را برای چندین مشتری مانند کاربران دسک تاپ و موبایل پخش کند، مفید است.

 

 


Prime Faces هسته AJAX
یکی از قدرتمندترین ویژگی های Prime Faces شامل پشتیبانی AJAX برای تمام اجزای آن است. از آنجا که شما یک توسعه دهنده JSF زبان جاوا هستید، باید با <f: ajax /> آشنا باشید، اما Prime Faces نسخه بهبود یافته این برچسب را با نام<p: ajax /> ارائه می‌دهد. <p: ajax />دارای عملکرد اصلی همان<f: ajax /> است. این به ما امکان می‌دهد که اجزای پردازش را از طریق ویژگی پردازش (نام مستعار <f: ajax اجرا>) و اجزای سازنده را از طریق ویژگی به روز رسانی (نام مستعار <f: ajax ارائه>) نشان دهیم. علاوه بر این،     <p: ajax /> با <p:ajaxStatus /> ادغام شده است (این یک شاخص جهانی و قابل تنظیم برای ارائه بازخورد در مورد درخواست AJAX در حال انجام است)، اجازه می‌دهد تا از پارامترهای پاسخ به تماس استفاده کنید، از jQuery برای دستکاری DOM استفاده می‌شود، و از کلمه کلیدیparent پشتیبانی می‌کند. با این وجود، <p: ajax /> فرزندان را قبول نمی‌کند. در اینجا یک قطعه تماس با استفاده از <p: ajax /> است:

 

 

کتابخانه محبوب و کاربردی زبان برنامه نویسی جاوا
 

فریمورک زبان جاوا که در شرکت های نرم افزاری و بانک ها و موسسات مالی از آن استفاده می‌شود
هسته AJAX

 

 


اجزای ورودی Prime Faces
برای جمع آوری داده ها از کاربر، Prime Faces با بیش از 25 مولفه اختصاصی ارائه می‌شود. شما به یک مولفه ورودی فکر می‌کنید ... و Prime Faces آن را دارد! می‌توانیم بگوییم که در دسته اول اجزای ورودی، اجزایی را داریم که در JSF جاوا نیز وجود دارند، مانند <h: inputText /> ،<h: select ManyCheckbox />، <h: select ManyMenu />، <h: inputTextarea />، و غیره هر یک از این مولفه ها توسط Prime Faces بهبود یافته و با ویژگی ها و بیشتری تقویت شده است. به عنوان مثال، Prime Faces Input Text استاندارد input Text را با قابلیت پوست کشی گسترش می‌دهد، در حالی که Prime Faces select ManyMenu نسخه پیشرفته استاندارد select ManyMenu را ارائه می‌دهد که به ما اجازه می‌دهد جعبه های انتخاب، تصاویر و موارد مشابه را از طریق <p: column /> در لیست موارد نمایش دهیم. Prime Faces InputTextarea استاندارد InputTextarea را با استفاده از تکمیل خودکار، اندازه گیری خودکار، شمارنده های باقی مانده شخصیت و ویژگی های مضمون سازی گسترش می‌دهد. در دسته دوم از مولفه های ورودی، ما مولفه هایی داریم که در هسته JSF جاوا وجود ندارند. برخی از آنها در سایر برنامه های افزودنی JSF جاوا وجود ندارد. اینها مولفه های قدرتمندی هستند و هر یک از آنها به عنوان یک مولفه UI وب سمت سرور با کارایی بالا پیاده سازی می‌شوند. به عنوان مثال، شما به یک تقویم جالب در صفحه خود نیاز دارید؟ فقط مولفه تقویم Prime Faces را امتحان کنید. در میان دیگران، می‌توانید تقویم داخلی را انتخاب کنید:

 

<p:calendar id="inline" value="#{fooBean.fooDate}"
          mode="inline" />

 

 

 

 

آشنایی با محبوب ترین فریمورک زبان برنامه نویسی جاوا 
اجزای ورودی PrimeFaces

 

 

اجزای داده Prime Faces
مولفه های داده Prime Faces دلیل قوی دیگری برای استفاده از Prime Faces است. مولفه Data Table ارائه شده توسط Prime Faces در مقایسه با جدول داده اصلی JSF جاوا بسیار قدرتمند و کاربردی تر است. داده های جدولی یک جنبه بسیار مهم در برنامه های وب زبان جاوا است و از ویژگی هایی مانند صفحه بندی و بارگذاری آهسته همیشه استقبال می‌شود. لیست کاملی از ویژگی های Data Table شامل موارد زیر است: asic, Facets, Paginator, Sort, Filter, select ion, Group, SubTable, SummaryRow, Expansion, Columns, Edit, Scroll, RowColor, Lazy, Resize, Reorder, ColToggler, ContextMenu, Sticky, Responsive,، و RTL.

 

 

 

 

کتابخانه کاربردی زبان جاوا که در بانک ها و بیمه ها از آن استفاده می‌شود
اجزای داده Prime Faces

 

 

 

 

اجزای صفحه Prime Faces
هیچ جای شکی وجود ندارد که مولفه JSF جاوا پانل ها پیشنهاد محدودی داشته باشد. اساساً، ما دارای            <h: panelGroup /> هستیم که می‌تواند به صورت <div /> یا <span /> و <h: panelGrid /> ارائه شود که به صورت جدول HTML ارائه می‌شود. در مقایسه با این پیشنهاد، Prime Faces مجموعه کاملی از پانل ها را ارائه می‌دهد. شما به راحتی Layout را در یک صفحه قرار داده و شروع به ساخت رابط برنامه خود در صفحه های آن می‌کنید. شما می‌توانید پنج پنل یا فقط یک زیر مجموعه از پنل ها را به نمایش بگذارید و هر پنل به غیر از صفحه مرکزی قابل بسته شدن و جمع شدن است. علاوه بر این، آنها قابل تغییر اندازه هستند و از طیف گسترده ای از جلوه ها هنگام گسترش و توسعه پشتیبانی می‌کنند.

 

 

 

 

Prime faces در زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟
اجزای صفحه
Prime Faces

 

 

 

اجزا همپوشانی  Prime Faces
پوشش های Prime Faces برای نمایش گفتگوها (مدال ها / غیر مدال ها)، گفتگوی تأیید، نمایش تصاویر، محتوای درون خطی، iframes، راهنمای ابزار و موارد دیگر بسیار مفید هستند. به طور معمول، این نوع مصنوعات از طریق کتابخانه های اضافی جاوا اسکریپت به دست می‌آیند. با Prime Faces، آنها را از جعبه خارج کرده ایم. احتمالاً Dialog پرکاربردترین مولفه پوشش است.


 

با یکی کاربردی ترین کتابخانه زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شوید
اجزا همپوشانی  Prime Faces

 

 

 

اجزای منوی Prime Faces
استفاده از منوها در JSF جاوا یک چالش واقعی است. عملاً، ما هیچ مولفه داخلی نداریم که بتواند قطعه کد HTML را ارائه دهد که به نظر می‌رسد مانند یک نوار منو باشد.

 

 

اجزای منوی Prime Faces
اجزای منوی Prime Faces

 

 

 

Prime Faces یک نوار منوی جذاب و گزینه های دیگری نیز فراهم می‌کند. یک منوی جالب Context Menu است که یکی از رایج ترین رابط های کاربری دسک تاپ را به صفحه JSF جاوا وارد می‌کند. Prime Faces به ما امکان می‌دهد که منوی زمینه را به هر جزء مولفه موجود در صفحه (درخت، جدول داده و موارد دیگر) پیوست کنیم. Prime Faces یک معدن طلا برای توسعه دهندگان JSF جاوا است. از نظر فنی، PrimeFaces مجموعه ای جامع از 100+ جزء components UI JSF زبان جاوا سازگار با HTML5 است. علاوه بر ظاهر و احساس عالی، اجزای Prime Faces از قابلیت های ریز AJAX پشتیبانی می‌کنند، واجد شرایط پاسخگویی هستند و با هر مرورگر و دستگاه مدرن (به عنوان مثال، از دسک تاپ تا دستگاه های تلفن همراه) سازگار هستند. علاوه بر این، Prime Faces با Prime Faces PUSH(مبتنی بر چارچوب اتمسفر)، PrimeFaces Extensions همراه است که یک کتابخانه مولفه منبع باز سبک برای JSF 2.0 زبان جاوا است.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
پارسا کاویان پور
دوشنبه یکم شهریور ۰۰
پاسخ
()
()
پارسا کاویان پور
آموزش جالبي بود...متأسفانه jsf ديگه خيلي مورد استفاده قرار نميگيره بخاطر ماهيت compinent base بودنش
هدر سایت
مشاهده سرفصل ها و ثبت نام در دوره Spring Boot جاواپرو  [کلیک کنید]
آموزش پروژه محور اسپرینگ بوت(Spring Boot)-سیستم دانشگاه
ثبت نام در دوره آموزش Spring security
دوره پرتاب | آموزش پیش نیازهای برنامه نویسی
دوره آموزش مبانی زبان برنامه نویسی جاوا
دوره آموزش مفاهیم پیشرفته زبان برنامه نویسی جاوا
مقدمه ای از زبان برنامه نویسی جاوا(java)
آموزش زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش گرافیک در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش مدیریت چیدمان گرافیکی در زبان جاوا
آموزش ساخت بازی دوبعدی در زبان جاوا
Collection ها در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش پروژه محور ساخت برنامه مدیریت بانک با JavaFX
نمونه پروژه های رایگان زبان جاوا
آموزش دیتابیس در زبان برنامه نویسی جاوا
نمونه مثال پایه ای زبان برنامه نویسی جاوا
نمونه مثال String در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش جامع برنامه نویسی JavaFX
آموزش ساخت برنامه آزمون تستی در JavaFX
آموزش برنامه نویسی سوکت در جاوا
آموزش ساخت برنامه دفترچه تلفن با JavaFX
آموزش ساخت ربات ساده تلگرام با زبان جاوا
آموزش ساخت برنامه ماشین حساب با JavaFX
آموزش ساخت برنامه ساده مدیریت ایمیل ها با JavaFX
دوره آموزش Spring Boot
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی جاوا(JAVA)
سفارش انجام پروژه برنامه نویسی متلب(MATLAB) با قیمت منصفانه و تحویل به موقع
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی سی(C)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی پایتون(Python)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی PHP (پی اچ پی)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی اسمبلی(Assembly)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Javascript)
سفارش انجام پروژه هوش مصنوعی
سفارش انجام پروژه طراحی الگوریتم
سفارش انجام پروژه ساختمان داده ها
سفارش انجام پروژه مهندسی نرم افزار
سفارش انجام پروژه شبکه های کامپیوتری
سفارش انجام پروژه پایگاه داده: دیتابیس (database)
 سفارش انجام پروژه سیستم عامل
سفارش انجام پروژه پاورپوینت(PowerPoint)
سفارش انجام پروژه اکسل (Excel)
سفارش انجام تحقیق و تهیه مقاله
سوالات متداول برنامه نویسی
جدیدترین مطالب