menusearch
javapro.ir

نکاتی که باید در سال 2019 در مورد نسخه جدید جاوا بدانید

جستجو
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۱:۱۱
۱۳۹۸/۷/۳۰ سه شنبه
(3)
(0)
نکاتی که باید در سال 2019 در مورد نسخه جدید جاوا بدانید
نکاتی که باید در سال 2019 در مورد نسخه جدید جاوا بدانید

نکاتی که در سال 2019 باید در مورد زبان جاوا بدانید

 

زبان برنامه نویسی جاوا یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب دنیا است که امروزه به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، تسلط و غلبه این زبان برنامه نویسی بر سایر زبان های برنامه نویسی به گونه ای است که در بیست سال گذشته موفق شده است رتبه اول را در میان بهترین زبان های برنامه نویسی دنیا حفظ کند. با این که در سال اخیر کمی از تسلط و غلبه زبان برنامه نویسی جاوا کاسته شده است ولی با این حال ما در این جا نکات بسیار مهمی را آورد ایم که برنامه نویسان جاوا باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند چرا که پیش بینی می‌شود این زبان در سال های آینده نیز بهترین باشد. بنابراین با توجه به لیستی که ما در اختیار شما قرار می‌دهیم منتظر جاوا در سال 2019 باشید.

 

 

 

 

 

 

مباحث پرکاربرد و مهم زبان جاوا رو به صورت رایگان آموزش ببین

 

 

 

 

 

 

 

کاربران تجاری java SE در حال حاضر نیازمند یک لایسنس هستند

 

شاید بتوان گفت مهم ترین تغییری که در زبان برنامه نویسی جاوا به وجود آمده است این است که کاربران نسخه صنعتی جاوا از این ماه فوریه سال ۲۰۱۹ باید اقدام به تهیه لایسنس برای استفاده از این زبان برنامه نویسی کنند. این تغییر به دلیل تصمیم شرکت اوراکل انجام شده است که این شرکت تصمیم گرفته است مدل حمایتی خود را برای زبان برنامه نویسی جاوا تغییر دهد. این تغییر می‌تواند بر روی Java SE 8 نیز تاثیر بگذارد که نسخه پولی آن در ماه مارس سال 2022 و 2025 منتشر خواهد شد.

 

برای کاربران شخصی آپدیت ها و ساپورت ها تا سال ۲۰۲۰ ادامه دار خواهد بود، علاوه بر این نسخه یازده زبان برنامه نویسی جاوا که اخیرا منتشر شده است نیز برای ۵ الی یازده سال دارای آپدیت و ساپورت از طرف شرکت و یا محل منتشر شده است.

 

 

 

نسخه 12 زبان برنامه نویسی جاوا در سال 2019 منتشر شده است

 

از زمانی که شرکت اوراکل مدل حمایتی خود را تغییر داده است نسخه non-LTS همواره به صورت سالانه منتشر شده است و به احتمال بسیار زیاد این نسخه ها دارای تغییرات اساسی در زبان برنامه نویسی جاوا نخواهند بود. JDK 12 به صورت non-LTS است که به همین دلیل نمی‌توان گفت که تغییراتی که در آن وجود دارد جزئی خواهد بود، این نسخه به همراه ویژگی های فوق العاده اش در ماه مارس امسال منتشر شده است. و در ماه سپتامبر نسخه 13 این زبان برنامه نویسی منتشر شده است. نسخه 13 از زبان برنامه نویسی جاوا دارای تعداد بسیار زیادی از ویژگی های جدید است.

 

 

 

 

دسته بزرگی از ویژگی ها در زبان برنامه نویسی جاوا در سال 2019

 

 

با این وجود که نسخه اصلی پشتیبانی زبان برنامه نویسی جاوا نسخه یازدهم در سال گذشته منتشر شد، امسال نیز ویژگی های فوق العاده ای به آن اضافه شده است که می‌توانید‌ آنها را در استور خود مشاهده کنید، اجازه دهید نگاهی به دو ویژگی که در نسخه پشتیبان اتفاق خواهد افتاد نگاهی بیندازیم.

 

 

 

گزینه های تایید شده برای نسخه 12 زبان برنامه نویسی جاوا

 

یک کامپایلر زمان توقف ضعیف به نام Shenandoah به زبان برنامه نویسی جاوا اضافه شده است تا توقف هایی که در زمان اجرای یک برنامه به وجود می‌آیند را به کمترین میزان ممکن برساند. این کامپایلر اضافه شده است تا منابع محاسباتی جدید را همسان سازی کند، زمان توقف و شروع زمان هیپ بدون در نظر گرفتن زمانی است که با استفاده از زمان توقف GC کاهش پیدا می‌کند.

 

ویژگی Micro Benchmark Suite این امکان که برنامه نویسان زبان برنامه نویسی جاوا برنچ مارک های تست را اجرا کرده و یا یک بنچ مارک جدید بسازند را راحت تر کرده است.

 

یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده Revamped switch statements است که پروسه نوشتن کدها را برای برنامه نویسان جاوا راحت تر می‌کند. به صورت کلی می‌توان گفت که switch statement می‌تواند مانند یک expression مورد استفاده قرار گیرد.

 

JVM Constants API یک ویژگی دیگر است که وب سایت OpenJDK این چنین آن را تعریف می‌کند که " یک API جدید معرفی می‌کند که می‌توان با آن اسامی را توصیف کرد و فایل های کلاس را توسط آن طبقه بندی کرد.

 

 

 

ویژگی های دیگری که ممکن نیست از نسخه 12 جاوا کنار گذاشته شوند

 

Raw string literals به جاوا اضافه خواهد شد.

یک ابزار پکیج کردن طراحی شده است که تا عملیات نصب کردن و اجرای اپلیکیشن های جاوا را بر روی دستگاه های نیتیو راحت تر کند.

ویژگی limit Speculative exec ution که به هر دو قشر برنامه نویسان زبان برنامه نویسی جاوا و مهندسین عملگرها کمک می‌کند تا بهتر بتوانند امنیت اپلیکیشن را در برابر آسیب پذیری های احتمالی حفظ کنند.

 

 

 

اشتراکات و ویژگی های بیشتر با OpenJDK

 

OpenJDK یک اجرای متن باز از نسخه استاندارد جاوا( java SE) است که از طرف اراکل و اجتماع متن باز پشتیبانی می‌کند. از حالا OpenJDK برای جدیدترین انتشار LTS زبان برنامه نویسی جاوا در دسترس هستند. این کار نشان می‌دهد که اوراکل به ایده متن باز بودن و مشارکت های اجتماعی علاقه مند است.

 

اگر چه اوراکل بعد از شش ماه از انتشار نسخه اولیه دیگر این نسخه را پشتیبانی نمی‌کند، اما Red Hat پشتیبانی خواهد شد. مارک رینولد ون معمار اصلی پلتفرم زبان برنامه نویسی جاوا گفت که استواری ها رهبران واقعی هستند که می‌توانند چیستی زبان برنامه نویسی جاوا را به عنوان یک زبان برنامه نویسی بدانند. این اساتید می‌توانند JEP جدید را پیشنهاد دهند، مشکلات جدید OpenJDK را پیش بینی کنند که کمک زیادی به پیشرفت زبان برنامه نویسی جاوا خواهد کرد.

 

 

موقعیت های شغلی موبایل و یادگیری ماشین

 

در اکوسیستم گوشی های موبایل به خصوص اندروید با این وجود که بسیاری از برنامه نویسان موبایل به سمت زبان های برنامه نویسی جدید رفته اند ولی زبان برنامه نویسی جاوا هنوز هم به عنوان اصلی ترین زبان برنامه نویسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و رایج ترین زبان است. بر طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است متوسط حقوق یک برنامه نویس موبایل در کشور آمریکا 100 هزار دلار است. اکوسیستم اندروید در دهه گذشته پیشرفت های بسیار زیادی داشته است.

 

اما زبان برنامه نویسی جاوا و اکوسیستم وسیع آن کاربردهایی خیلی بیشتر از برنامه نویسی موبایل دارند، اگر چه بیشتر اهمیت جاوا به دلیل طراحی برنامه ها و اپلیکیشن های کاربردی برای شرکت های مختلف است اما این زبان برنامه نویسی در یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی اگر زبان برنامه نویسی پایتون بهترین زبان در این زمینه باشد، این زبان برنامه نویسی دارای کتابخانه های متعددی در این زمینه است که دارای کاربردهای بسیار زیادی می‌باشند که از جمله این کتابخانه های کاربردی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌توان به Deeplearning4j، Neuroph، weka و ... اشاره کرد.

 

 

 

کنفرانس های جاوا در سال 2019 میلادی

 

حالا که ما درباره این زبان برنامه نویسی صحبت کردیم و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دادیم بهتر است نگاهی اجمالی به کنفرانس هایی که در سال 2019 درباره زبان برنامه نویسی جاوا برگزار می‌شود را بررسی کنیم. کنفرانس ها یک محیط بسیار مناسب برای شنیدن صحبت های فوق العاده، صحبت کردن و برقراری ارتباط با سایر برنامه نویسان است. حتی اگر شما نمی‌توانید در این کنفرانس ها حضور پیدا کنید مطمئن باشید که‌ آنها را به اشتراک خواهند گذشت تا شما نیز بتوانید از‌ آنها استفاده کنید.

 

در این جا برخی از کنفرانس های اصلی زبان برنامه نویسی جاوا در سال 2019 را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

 

 

معرفی کنفرانس ها

 

Jax یک کنفرانس نوآوری معماری و نرم افزاری زبان برنامه نویسی جاوا است. این نمایشگاه و کنفرانس از تاریخ 6 تا 10 ماه می‌سال جاری میلادی برگزار خواهد شد. به غیر از زبان برنامه نویسی جاوا موضوعاتی مانند agile، Cloud، Kubernetes و ... نیز در این نمایشگاه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

JB CNC در شهر بارسلونا اسپانیا برگزار می‌شود، این کنفرانس سه روزه درباره برترین برنامه نویسان جاوا صحبت می‌کند و تمرکز اصلی آن بر روی موتور زبان برنامه نویسی جاوا یعنی JVM و فناوری های متن باز آن است.

 

Fokus یک کنفرانس برنامه نویس محور است که در شهر استکهلم سوئد برگزار می‌شود. این کنفرانس سه روزه از تاریخ 4 تا 6 فوریه در این شهر برگزار می‌شود. سخنرانان این کنفرانس شامل براون گیتس از اوراکل، معمار زبان برنامه نویسی جاوا و بسیاری از متخصصان دیگر می‌باشند و موضوع این کنفرانس نیز فرانت اند و وب، cloud و ... است.

 

یکی از بزرگ ترین کنفرانس های زبان برنامه نویسی جاوا کنفرانس JavaZone است که سالانه هزاران نفر از آن بازدید می‌کنند و سخنرانان آن نیز امسال 18 ساله خواهند شد. این کنفرانس هر ساله در شهر اسلو نروژ برگزار می‌شود. وب سایت امسال این کنفرانس در حال حاضر در دسترس نیست و شما میتوانید تنها از وب سایت سال گذشته‌ آنها دیدن کنید.

 

javaLand یک کنفرانس فوق العاده است که شامل سخنرانی ها، آموزش ها و فعالیت های اجتماعی است. این کنفرانس در شهر برهل آلمان و در تاریخ 19 تا 21 مارس امسال برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان می‌توانند به راحتی در آن شرکت کنند.

 

 

 

سخن پایانی

 

اگر در سال جاری در زمینه زبان برنامه نویسی جاوا و یا زبان های برنامه نویسی نزدیک به این زبان برنامه نویسی در حال فعالیت هستید باید بدانید که به نظر می‌رسد که در سال های آینده نیز این زبان برنامه نویسی جزو بهترین زبان های برنامه نویسی دنیا باشد. با این که این تغییراتی که در زبان برنامه نویسی جاوا اتفاق می‌افتد ممکن است بر روی کاری که شما در ماه فوریه انجام می‌دهید تاثیر نگذارد، اما یادگیری این تغییرات می‌تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی آینده شما در این زمینه بگذارد و شما را به سمت پیشرفت های بزرگ راهنمایی کند.


منبع: سایت برنامه نویسان

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
مشاهده سرفصل ها و ثبت نام در دوره Spring Boot جاواپرو  [کلیک کنید]
آموزش پروژه محور اسپرینگ بوت(Spring Boot)-سیستم دانشگاه
دوره پرتاب | آموزش پیش نیازهای برنامه نویسی
دوره آموزش مبانی زبان برنامه نویسی جاوا
دوره آموزش مفاهیم پیشرفته زبان برنامه نویسی جاوا
مقدمه ای از زبان برنامه نویسی جاوا(java)
آموزش زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش گرافیک در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش مدیریت چیدمان گرافیکی در زبان جاوا
آموزش ساخت بازی دوبعدی در زبان جاوا
Collection ها در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش پروژه محور ساخت برنامه مدیریت بانک با JavaFX
نمونه پروژه های رایگان زبان جاوا
آموزش دیتابیس در زبان برنامه نویسی جاوا
نمونه مثال پایه ای زبان برنامه نویسی جاوا
نمونه مثال String در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش جامع برنامه نویسی JavaFX
آموزش ساخت برنامه آزمون تستی در JavaFX
آموزش برنامه نویسی سوکت در جاوا
آموزش ساخت برنامه دفترچه تلفن با JavaFX
آموزش ساخت ربات ساده تلگرام با زبان جاوا
آموزش ساخت برنامه ماشین حساب با JavaFX
آموزش ساخت برنامه ساده مدیریت ایمیل ها با JavaFX
دوره آموزش Spring Boot
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی جاوا(JAVA)
سفارش انجام پروژه برنامه نویسی متلب(MATLAB) با قیمت منصفانه و تحویل به موقع
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی سی(C)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی پایتون(Python)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی PHP (پی اچ پی)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی اسمبلی(Assembly)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Javascript)
سفارش انجام پروژه هوش مصنوعی
سفارش انجام پروژه طراحی الگوریتم
سفارش انجام پروژه ساختمان داده ها
سفارش انجام پروژه مهندسی نرم افزار
سفارش انجام پروژه شبکه های کامپیوتری
سفارش انجام پروژه پایگاه داده: دیتابیس (database)
 سفارش انجام پروژه سیستم عامل
سفارش انجام پروژه پاورپوینت(PowerPoint)
سفارش انجام پروژه اکسل (Excel)
سفارش انجام تحقیق و تهیه مقاله
سوالات متداول برنامه نویسی
جدیدترین مطالب
گفتگو را شروع کنید
مشاوره ،تدریس خصوصی و سفارش انجام انواع پروژه های برنامه نویسی