menusearch
javapro.ir

با این زبان برنامه نویسی پیچیده ترین اپلیکیشن های موبایل خود را بسازید!

جستجو
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ | ۳:۴۲:۰
۱۴۰۰/۳/۲۲ شنبه
(2)
(0)
با این زبان برنامه نویسی پیچیده ترین اپلیکیشن های موبایل خود را بسازید!
با این زبان برنامه نویسی پیچیده ترین اپلیکیشن های موبایل خود را بسازید!

 
فریمورک Native   script    چیست؟

فریم ورک نیتیو اسکریپت

 

 


بررسی اجمالی نیتیو اسکریپت 
به طور کلی توسعه برنامه تلفن همراه کاری بسیار پیچیده و چالش برانگیز است. فریم ورک های بسیاری مانند نیتیو اسکریپت برای توسعه برنامه ها و اپلیکیشن های تلفن همراه در دسترس است. اندروید از یک فریم ورک بومی مبتنی بر زبان جاوا و آی او اس از یک فریم ورک بومی مبتنی بر زبان Objective-C / Shift استفاده می‌کنند. با این حال، برای توسعه برنامه ای که از هر دو سیستم عامل پشتیبانی کند باید با استفاده از دو فریم ورک متفاوت در دو زبان مختلف کد گذاری کنیم.


برای غلبه بر این پیچیدگی فریم ورک های موبایلی از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. دلیل اصلی استفاده از چارچوب چند بستری یا ترکیبی، نگهداری از یک پایگاه کد ساده تر است. برخی از فریم ورک های معروف نیتیو اسکریپت، Apache Cordova، Xamarin و غیره هستند.

 

 


فریم ورک نیتیو اسکریپت 
نیتیو اسکریپت یک فریم ورک اوپن سورس است که برای ایجاد برنامه های کاربردی تلفن همراه در آی او اس و اندروید استفاده می‌شود. نیتیو اسکریپت فریم ورک تدوین شده بر اساس JIT است. JIT روشی برای اجرای کد نویسی است که شامل کامپایل کردن هنگام اجرای برنامه است.

 

کد های نیتیو اسکریپت روی ماشین مجازی جاوا اسکریپت اجرا می‌شود. این فریم ورک از موتور V8 زمان اجرا (ران تایم) برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس استفاده می‌کند. این فریم ورک همچنین ازXML، جاوا اسکریپت و CSS برای توسعه استفاده می‌کند.

 

این ابزار یک WebIDE دارد که به PlayGround یا همان زمین بازی معروف است. این PlayGround از رابط کاربری آسان، مدیریت آسان پروژه ها، بارگیری مجدد در زمان داغ شدن و اشکال زدایی از دستگاه پشتیبانی می‌کند.


این ابزار به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه های بومی و چند پلتفرمی سریع و کارآمد را ایجاد کنند و در هزینه های توسعه، آزمایش و آموزش صرفه جویی کنند. از این رو، برنامه های بومی برای استفاده بهتر و آسان تر برای سالهای سال همچنان غنی و قوی خواهند بود.

 


آموزش ساخت اپلیکیشن پیچیده موبایل

فریم ورک نیتیو اسکریپت

 

 


امکانات نیتیو اسکریپت 


نیتیو اسکریپت  از پشتیبانی مجموعه برنامه نویسان فعال برخوردار است. برخی از ویژگی های برجسته این پلتفرم در زیر ذکر شده:
•    فریم ورک قابل انعطاف است و همراه با نیازهای شما خواهد بود.
•    تعویض هات ماژول یا هات ریلودینگ
•    راه اندازی آسان
•    توسط این ابزار می‌توان انیمیشن های با کیفیت، چارت، نمودار و لیست ساخت
•    توسعه دهندگان می‌توانند از سویی که به این پلتفرم نگاه کنند ریشه های یک برنامه یا اپلیکیشن را در آن ببینند.
•    کد نویسی موردی یا Lazy coding

 

 

پیچیده ترین اپلیکیشن موبایل را برای ای او اس و اندروید بسازید!
فریم ورک نیتیو اسکریپت

 

 

 

 

فواید نیتیو اسکریپت 
نیتیو اسکریپت راهگشای تجارت بوده است چون به شرکت های کوچک و بزرگ کمک می‌کند تا برنامه های تلفن همراه چند پلتفرمی بسازند. برخی از مزایای اصلی این پلتفرم عبارتند از:
•    توسعه دهندگان می‌توانند از ابزارها و کد های موجود استفاده مجدد کنند.
•    ویرایش، عیب یابی و به روز رسانی نسخه های جدید آسان است.
•    تجربه توسعه خوب است بنابراین مجبور نیستیم برای یادگیری ابزارهای جدید وقت بگذاریم.
•    API های ویژه بستر های نرم افزاری جاوااسکریپت، نیاز به یادگیری پلاگین های Cordova را از بین می‌برد.
•    تأیید اعتبار توسعه دهندگانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند با افرادی که تنها ورود به سیستم می‌کنند (sign in) متفاوت است.

 

 

 

کاربرد فریم ورک Native    script     در برنامه نویسی
فریم ورک نیتیو اسکریپت

 

 

 

معماری نیتیو اسکریپت 
نیتیو اسکریپت یک فریم ورک پیشرفته برای ایجاد برنامه موبایل است. این مسئله پیچیدگی تولید اپلیکیشن و برنامه های تلفن همراه را آسان می‌کند و از یک API نسبتاً ساده برای تولید برنامه های کاربردی موبایل که بسیار بهینه و پیشرفته هم هستند، استفاده می‌کند. نیتیو اسکریپت حتی توسعه دهندگان با دانش برنامه نویسی سطح پایین را قادر می‌سازد تا به راحتی برنامه های تلفن همراه را در اندروید و آی او اس ایجاد کنند.

 


هدف اصلی این فریم ورک توانا ساختن توسعه دهنده برای ساخت و تهیه یک برنامه ترکیبی برای تلفن همراه است. برنامه ترکیبی از API های مخصوص مرورگر پلتفرم استفاده می‌کند. این امر به جهت میزبانی یک برنامه وب در داخل یک برنامه تلفن همراه عادی خواهد بود. همچنین دسترسی سیستم به برنامه را از طریق API جاوا اسکریپت نیز فراهم می‌کند.

 


نیتیو اسکریپت سرمایه گذاری زیادی روی زبان جاوا اسکریپت انجام داده است تا فریم ورکی کارآمد برای توسعه دهندگان فراهم کند. از آنجا که جاوا اسکریپت به صورت واقعی برای برنامه نویسی مشتری مدار (توسعه وب) استاندارد است و هر توسعه دهنده وب زبان جاوا اسکریپت را کاملا می‌شناسد، در نتیجه به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا به راحتی وارد فضای فریم ورک نیتیو اسکریپت شوند. در سطوح پایین، API این فریم ورک بومی را از طریق مجموعه ای از پلاگین های جاوا اسکریپت به نام پلاگین های بومی نشان می‌دهند.

 


این فریم ورک بر پایه و اساس پلاگین های Native بنا شده است و بسیاری از ماژول های سطح بالا و آسان برای استفاده را در خود ایجاد یا فراهم می‌کند. هر ماژول عملکرد خاصی مانند دسترسی به دوربین، طراحی صفحه و غیره را انجام می‌دهد. همه این ماژول ها را می‌توان به روش های مختلفی ترکیب کرد تا یک برنامه پیچیده موبایل را بتوان به اصطلاح معماری کرد.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
آتیلاتورک
یکشنبه بیست و سوم خرداد ۰۰
پاسخ
()
()
آتیلاتورک
منابع يادگيري تا چه حد داره؟ اگه منابع خوبي نداشته باشه نميشه چيزي ياد گرفت
پاسخ مدیر سایت
دقیقا بعضی از پلتفرم ها و فریمورک ها به دلیل کمبود منابع آموزشی به خصوص فارسی راه یادگیری دشواری رو دارند
پاسخ مدیر سایت
هدر سایت
زودتر از دیگران از جدیدترین مطالب آموزشی برنامه نویسی جاواپرو اطلاع پیدا کن
 شاید برای شما کم اهمیت باشد; اما حمایت مالی به جاواپرو جان می‌دهد
سوالات متداول برنامه نویسی
گفتگو را شروع کنید
رزو مشاوره و تدریس خصوصی برنامه نویسی و سفارش انواع پروژه های برنامه نویسی