menusearch
javapro.ir

7 بازی ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می دهد!

جستجو
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ | ۲۲:۴۹:۵۵
۱۳۹۸/۸/۹ پنج شنبه
(6)
(0)
7 بازی ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می دهد!
7 بازی ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می دهد!

 

7 بازی ویدیویی که شما ر ا برنامه نویس می کند
بازی های ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می دهند


من همیشه آرزو داشتم که برنامه نویسی را یادبگیرم چرا که در این صورت می توانستم برنامه ها و بازی های تحت وب خودم را بسازم. البته معلوم است که من هنوز زمان برای برنامه نویسی دارم.  هم چنین می توانم به جای استفاده از نرم افزارهای پیچیده و کلاس های خسته کننده ای که اکثرا ترجیح می دهیم در آن ها بخوابیم، از بازی ها استفاده کنم.
یک بار کلاس برنامه نویسی رفتم و مجبور شدم که کتاب استادم را بخرم که درنهایت برایم ثابت شد که کتاب بی ارزشی است. بازی هایی که در زیر به آن ها اشاره می کنم برای آموزش برنامه نویسی بسیار مناسب هستند، بنابراین شما به سرعت می توانید برنامه نویسی را شروع کنید و چیزهایی را که می خواهید خلق کنید.

 

 


1.بازی Code Monkey


Code Monkey، یک بازی است که برای کودکان و نوجوانان ایجاد شده، ولی اجازه ندهید این طرز فکر که می گوید، "این بازی برای بچه هاست، نه برای من" شما را متوقف کند، چرا که این بازی برای همه است. رابط کاربری این بازی بسیار آسان بوده و مراحل اصلی برنامه نویسی و تولید کد را می گذراند. در واقع هدف اصلی از ساخت این بازی، آموزش برنامه نویسی برای دانش آموزان بوده است.


کاربران Code Monkey برای شروع، نیاز به هیچ پیش زمینه ای در برنامه نویسی ندارند. کل فلسفه ی بازی به این صورت هست که یک سری صفحات را پاک کرده و از نو شروع می کنیم. هم چنین شامل نقشه های مفصل و آموزش های تصویری نیز می باشد.
آموزش تصویری چیزی است که من بیش تر از بازی دوست دارم. بنابراین از طریق برنامه نویسی مبتنی بر متن، به راحتی می توانید پایه و اساس برنامه نویسی را یاد بگیرید. به علاوه، این بازی رایگان است.

 

 


2.بازی Code Combat
 

یادگیری برنامه نویسی با بازی کردن!
بازی Code Combat

 

 

 


Code Combat، یک بازی عالی برای افرادی است که می خواهند برنامه نویسی خود را به سرعت در زندگیشان مشاهده کنند. هم چنین با اجرای بازی در زمان واقعی، برنامه نویسی را نیز یاد می گیرید.
شما در بازی عملکرد شخصیت های بازی را کنترل می کنید و به آن ها در پیشرفت در اهداف بازی کمک می کنید. به عنوان مثال، با تایپ دستور ()hero.moveRight که به معنای حرکت به سمت راست می باشد، می توانید شخصیت بازیتان را به سمت گنج حرکت دهید.
این روش، یعنی تعامل کاربر با بازی در زمان واقعی، انقلابی بوده و برای افراد مبتدی فوق العاده مفید می باشد.

 

 


3.بازی Robocode


Robocode نیز مانند بازی Code Combat بازیکن یا برنامه نویس را به سناریویی می برد که در آن باید با سایر روبات ها مبارزه کند. تنها راه برای انجام این کارهم، استفاده از زبان های Java، Scala و #C می باشد. این شیوه ای عالی برای پرتاب مستقیم برنامه نویس به داخل برنامه نویسی است.

 

 

 

4.بازی Codewars


این بازی یک محیط کوچک و بسیار عالی برای برنامه نویسان آینده نگر می باشد. بازیکنان برای پیشرفت در بازی باید آزمایشات یا همان kata ها را بگذرانند. Kata ها معمولا تمرینات اشکال زدایی هستند که در طول برنامه نویسی آزمایشات را به شما ارائه می دهند.
Codewars با گیم پلی اعتیادآور خود واقعا برنامه نویس را به سمت خود جذب کرده، او را به روز می کند و باعث می شود کدنویسی را تمرین کند.
برای افرادی که به دنبال بازی هایی هستند که در آموزش برنامه نویسی به آن ها کمک کند، این بازی به دلیل گیم پلی عالی و فعالیت های آموزش گرایانه بسیار مناسب می باشد.

 

 


5.بازی Codingame
 

 

بازی کن و برنامه نویسی یاد بگیر!
بازی Codingame


Codingame، یک وب سایت و یک مجموعه از برنامه هایی است که بر آموزش برنامه نویسی از طریق بازی تاکید دارد. این بازی شیوه های مختلفی برای آموزش برنامه نویسی از طریق انواع مختلف بازی در اختیار می گذارد.
چیزی که من را بیشتر در این بازی مجذوب خود کرد، مسابقه موتورسیکلت بود که در آن برای جلوگیری از برخورد با موانع بایستی کدها را تایپ کنید. این یک شیوه برای برنامه نویسی سریع است که مانند بازی Code Combat عمل می کند.
جنبه مثبت دیگر Codingame این هست که، می توانید همزمان با حل مهمترین مشکلات برنامه نویسی، از متخصصان برنامه نویسی هم کمک بگیرید. این واقعیت که می توانید از متخصصان برنامه نویسی در حین بازی کمک بگیرید، یکی از بهترین ویژگی های Codingame می باشد.
تمرین، یک بخش مهم در بازی Codingame و سایر بازی هایی است که قبلا ذکر کرده ایم. اگرچه این بازی ها بسیار عالی هستند ولی شما باید هر روز این بازی ها را انجام دهید.

 

 


6.بازی Shenzhen I/O
 

 

یادگیری زبان برنامه نویسی با بازی کردن
بازی Shenzhen I/O


Shenzhen I/O یک بازی جالب و پازلی است که برنامه نویسی را با گیم پلی اعتیادآورش به شما یاد می دهد. داستان بازی به این صورت هست که، شخصیت بازی که یک متخصص برنامه نویسی است، برای کار به شرکت های فناوری چینی می رود.
بازیکن بازی برای مشتری ها محصولات فناوری را تولید می کند و در عین حال کد نویسی را از طریق حل پازل ها یاد می گیرد.
این بازی یک روش عالی برای یادگیری کدنویسی است که بازی کننده را مجذوب خود می کند.

 

 


7.بازی Human Resource Machine
 

 

آموزش زبان برنامه نویسی با بازی کردن
بازی Human Resource Machine

 


این بازی برای پلتفرم های موبایل، کامپیوتر، لینوکس و کنسول بازی نینتندو قابل دسترس است که کدنویسی را به شما آموزش می دهد. توسط شرکت Tomorrow Corporation توسعه یافته و شامل بیش از 40 پازل سرگرم کننده می باشد که تجربه ی یک بازی سرگرم کننده همراه با کدنویسی را برایتان به ارمغان می آورد.
شخصیت بازی به دفتر کاری خود فرستاده می شود که در آن جا باید وظایف محوله خود را انجام داده تا بتواند شغلش را برای سال های متمادی در Human Resource Machine حفظ کند.
این بازی با طرفداران زیادی روبرو شد، چراکه با ترکیبی عالی از مهارت های برنامه نویسی و معرفی برخی تفاوت های پیچیده برنامه نویسی در یک برنامه، هر کسی می تواند بازی را درک و از آن لذت ببرد.
بازی هایی مانند این همه جا به خصوص  مرورگرهای وب و برنامه های موبایلی به وفور یافت می شوند که اکثر آن ها هم رایگان می باشند.

 

 

 

جمع بندی


در واقع این یعنی شما هیچ بهانه ای برای شروع یادگیری برنامه نویسی ندارید. افرادی که برنامه نویسی برایشان کار و زندگی شده است راه را برای افراد مبتدی و حتی افرادی که نگاهی گذرا به این حیطه دارند، باز کرده اند.
شما می توانید به راحتی کدنویسی را از کامپیوتر شخصی خود آغاز کرده و روزانه آن را تمرین کنید تا روزی خودتان بتوانید بازی موردعلاقه تان را بسازید.

منابع

گیمینگ دیزاینینگ

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
سعید
یکشنبه چهارم خرداد ۹۹
پاسخ
()
()
سعید
ممنون ولي مناسب رده ي سني الف ميباشد