menusearch
javapro.ir

7 بازی ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می‌دهد!

جستجو
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۷:۴۸:۳۵
۱۳۹۸/۸/۹ پنج شنبه
(7)
(0)
7 بازی ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می‌دهد!
7 بازی ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می‌دهد!

 

7 بازی ویدیویی که شما ر ا برنامه نویس می‌کند
بازی های ویدیویی که به شما برنامه نویسی آموزش می‌دهند


من همیشه آرزو داشتم که برنامه نویسی را یادبگیرم چرا که در این صورت می‌توانستم برنامه ها و بازی های تحت وب خودم را بسازم. البته معلوم است که من هنوز زمان برای برنامه نویسی دارم. هم چنین می‌توانم به جای استفاده از نرم افزارهای پیچیده و کلاس های خسته کننده ای که اکثرا ترجیح می‌دهیم در‌ آنها بخوابیم، از بازی ها استفاده کنم.
یک بار کلاس برنامه نویسی رفتم و مجبور شدم که کتاب استادم را بخرم که درنهایت برایم ثابت شد که کتاب بی ارزشی است. بازی هایی که در زیر به‌ آنها اشاره می‌کنم برای آموزش برنامه نویسی بسیار مناسب هستند، بنابراین شما به سرعت می‌توانید برنامه نویسی را شروع کنید و چیزهایی را که می‌خواهید خلق کنید.

 

 


1.بازی Code Monkey


Code Monkey، یک بازی است که برای کودکان و نوجوانان ایجاد شده، ولی اجازه ندهید این طرز فکر که می‌گوید، "این بازی برای بچه هاست، نه برای من" شما را متوقف کند، چرا که این بازی برای همه است. رابط کاربری این بازی بسیار آسان بوده و مراحل اصلی برنامه نویسی و تولید کد را می‌گذراند. در واقع هدف اصلی از ساخت این بازی، آموزش برنامه نویسی برای دانش آموزان بوده است.


کاربران Code Monkey برای شروع، نیاز به هیچ پیش زمینه ای در برنامه نویسی ندارند. کل فلسفه ی بازی به این صورت هست که یک سری صفحات را پاک کرده و از نو شروع می‌کنیم. هم چنین شامل نقشه های مفصل و آموزش های تصویری نیز است.
آموزش تصویری چیزی است که من بیش تر از بازی دوست دارم. بنابراین از طریق برنامه نویسی مبتنی بر متن، به راحتی می‌توانید پایه و اساس برنامه نویسی را یاد بگیرید. به علاوه، این بازی رایگان است.

 

 


2.بازی Code Combat
 

یادگیری برنامه نویسی با بازی کردن!
بازی Code Combat

 

 

 


Code Combat، یک بازی عالی برای افرادی است که می‌خواهند برنامه نویسی خود را به سرعت در زندگیشان مشاهده کنند. هم چنین با اجرای بازی در زمان واقعی، برنامه نویسی را نیز یاد می‌گیرید.
شما در بازی عملکرد شخصیت های بازی را کنترل می‌کنید و به‌ آنها در پیشرفت در اهداف بازی کمک می‌کنید. به عنوان مثال، با تایپ دستور ()hero.moveRight که به معنای حرکت به سمت راست است، می‌توانید شخصیت بازیتان را به سمت گنج حرکت دهید.
این روش، یعنی تعامل کاربر با بازی در زمان واقعی، انقلابی بوده و برای افراد مبتدی فوق العاده مفید است.

 

 


3.بازی Robocode


Robocode نیز مانند بازی Code Combat بازیکن یا برنامه نویس را به سناریویی می‌برد که در آن باید با سایر روبات ها مبارزه کند. تنها راه برای انجام این کارهم، استفاده از زبان های Java، Scala و #C است. این شیوه ای عالی برای پرتاب مستقیم برنامه نویس به داخل برنامه نویسی است.

 

 

 

4.بازی Codewars


این بازی یک محیط کوچک و بسیار عالی برای برنامه نویسان آینده نگر است. بازیکنان برای پیشرفت در بازی باید آزمایشات یا همان kata ها را بگذرانند. Kata ها معمولا تمرینات اشکال زدایی هستند که در طول برنامه نویسی آزمایشات را به شما ارائه می‌دهند.
Codewars با گیم پلی اعتیادآور خود واقعا برنامه نویس را به سمت خود جذب کرده، او را به روز می‌کند و باعث می‌شود کدنویسی را تمرین کند.
برای افرادی که به دنبال بازی هایی هستند که در آموزش برنامه نویسی به‌ آنها کمک کند، این بازی به دلیل گیم پلی عالی و فعالیت های آموزش گرایانه بسیار مناسب است.

 

 


5.بازی Codingame
 

 

بازی کن و برنامه نویسی یاد بگیر!
بازی Codingame


Codingame، یک وب سایت و یک مجموعه از برنامه هایی است که بر آموزش برنامه نویسی از طریق بازی تاکید دارد. این بازی شیوه های مختلفی برای آموزش برنامه نویسی از طریق انواع مختلف بازی در اختیار می‌گذارد.
چیزی که من را بیشتر در این بازی مجذوب خود کرد، مسابقه موتورسیکلت بود که در آن برای جلوگیری از برخورد با موانع بایستی کدها را تایپ کنید. این یک شیوه برای برنامه نویسی سریع است که مانند بازی Code Combat عمل می‌کند.
جنبه مثبت دیگر Codingame این هست که، می‌توانید همزمان با حل مهمترین مشکلات برنامه نویسی، از متخصصان برنامه نویسی هم کمک بگیرید. این واقعیت که می‌توانید از متخصصان برنامه نویسی در حین بازی کمک بگیرید، یکی از بهترین ویژگی های Codingame است.
تمرین، یک بخش مهم در بازی Codingame و سایر بازی هایی است که قبلا ذکر کرده ایم. اگرچه این بازی ها بسیار عالی هستند ولی شما باید هر روز این بازی ها را انجام دهید.

 

 


6.بازی Shenzhen I/O
 

 

یادگیری زبان برنامه نویسی با بازی کردن
بازی Shenzhen I/O


Shenzhen I/O یک بازی جالب و پازلی است که برنامه نویسی را با گیم پلی اعتیادآورش به شما یاد می‌دهد. داستان بازی به این صورت هست که، شخصیت بازی که یک متخصص برنامه نویسی است، برای کار به شرکت های فناوری چینی می‌رود.
بازیکن بازی برای مشتری ها محصولات فناوری را تولید می‌کند و در عین حال کد نویسی را از طریق حل پازل ها یاد می‌گیرد.
این بازی یک روش عالی برای یادگیری کدنویسی است که بازی کننده را مجذوب خود می‌کند.

 

 


7.بازی Human Resource Machine
 

 

آموزش زبان برنامه نویسی با بازی کردن
بازی Human Resource Machine

 


این بازی برای پلتفرم های موبایل، کامپیوتر، لینوکس و کنسول بازی نینتندو قابل دسترس است که کدنویسی را به شما آموزش می‌دهد. توسط شرکت Tomorrow Corporation توسعه یافته و شامل بیش از 40 پازل سرگرم کننده است که تجربه ی یک بازی سرگرم کننده همراه با کدنویسی را برایتان به ارمغان می‌آورد.
شخصیت بازی به دفتر کاری خود فرستاده می‌شود که در آن جا باید وظایف محوله خود را انجام داده تا بتواند شغلش را برای سال های متمادی در Human Resource Machine حفظ کند.
این بازی با طرفداران زیادی روبرو شد، چراکه با ترکیبی عالی از مهارت های برنامه نویسی و معرفی برخی تفاوت های پیچیده برنامه نویسی در یک برنامه، هر کسی می‌تواند بازی را درک و از آن لذت ببرد.
بازی هایی مانند این همه جا به خصوص مرورگرهای وب و برنامه های موبایلی به وفور یافت می‌شوند که اکثر‌ آنها هم رایگان می‌باشند.

 

 

 

جمع بندی


در واقع این یعنی شما هیچ بهانه ای برای شروع یادگیری برنامه نویسی ندارید. افرادی که برنامه نویسی برایشان کار و زندگی شده است راه را برای افراد مبتدی و حتی افرادی که نگاهی گذرا به این حیطه دارند، باز کرده اند.
شما می‌توانید به راحتی کدنویسی را از کامپیوتر شخصی خود آغاز کرده و روزانه آن را تمرین کنید تا روزی خودتان بتوانید بازی موردعلاقه تان را بسازید.

منابع

گیمینگ دیزاینینگ

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

5 نظر
محمد
پنج شنبه بیست و هشتم مرداد ۰۰
پاسخ
(1)
()
محمد
اگه مي‌خواين بازي ساز باشين من يک نقشه راه مناسب دارم 1-مقدماتي زبان c# رو ياد بگيرين 2- آموزش هاي برنامه unity رو ببينيد 3- برنامه نويسي c#در يونيتي را ياد بگيريد 4- پروژه هاي کوچک انجام دهيد و به دنبال مفاهيم سطح بالا براي ياد گيري باشيد. در ضمن يه توصيه هم برات دارم اگر ساعت ها سر يک مسأله و کد موندي و از مغزت دود بلند شد خسته نشو و زماني که همچين چيزي رو حل کردي بدون واقعا چيز با ارزشي به دست آوردي اينم بگم برنامه نويسي مثل کالاف ديوتي بازي کردن نيست مثل کار در معدن هست!!
کامران ذوالفقاری
یکشنبه هشتم فروردین ۰۰
پاسخ
()
(1)
کامران ذوالفقاری
شما مدعي برنامه نويسي بازي شديد. اما هر چي نگاه کردم، چيزي بجز معرفي بازي ها نبود. معلوم است که اينها برنامه نويسي شده اند. اما شما چي براي گفتن داريد؟؟؟؟؟؟؟ آخرش هم همه چيز روي هوا گذاشتيد و رفتيد. اين بنظر شما کار مثبت و رو بجلو به حساب مي آيد؟؟؟؟ يا سرکاري؟؟؟
پاسخ مدیر سایت
سلام کامران. این مطلب مربوط به برنامه نویسی برای ساخت بازی نیست. همان طور که از عنوانش پیداس این مطلب بازی هایی رو معرفی کرده که از طریق آن می‌توانید برنامه نویسی یاد بگیرید و منبع اصلی این مطلب در زیر آن قید شده است.
پاسخ مدیر سایت
حمید
سه شنبه دوازدهم اسفند ۹۹
پاسخ
(0)
(1)
حمید
سلام. من همه اين بازيها رو تست کردم. يکساعت وقتمو گرفت. بايد زبان انگليسي بلد باشيم تا داستانش رو بخونيم و متوجه بشيم، بعد کدنويسي کنيم! متأسفانه همه پولي هستند. براي ثبت نام ميبايست شماره حساب بين المللي داشته باشيم. مشکل پولي بودن آنها نيست! مشکل اينه که ما ايراني هستيم و دسترسي به اکانت بين المللي نداريم!
حمید
سه شنبه دوازدهم اسفند ۹۹
پاسخ
(1)
()
حمید
کد کمبت که پولي بود. 22 مرحله اولش رايگانه. داخل همين 22 مرحله هم يک امکانات اضافه و قابليتهايي به شما ميده به شرط اينکه سر کيسه رو شل کنيد و آنها را آنلاک کنيد و کدهاي جالبتر و بيشتري بنويسيد! مثلاً با دادن غذا به يک گربه يا کلاغ، آنها مي آيند و در طول بازي به شما کمک ميکنند تا غول بازي رو بکشيد. کلاً اين بازي به درد افرادي ميخوره که اکانت و شماره حساب بين المللي دارند. اين بازي ميتونه علاقه به برنامه نويسي و آشنايي با مفاهيم برنامه نويسي را در شما تقويت کنه! ميتونيد از اين بازي لذت ببريد و خيلي زود پيشرفت کنيد! حتي اگر هيچي از برنامه نويسي بلد نيستيد! من داشتم معتادش ميشدم که متأسفانه به علت نداشتن کرديت کارت منصرف شدم. حداقل بايد 100 دلار خرج بازي کنيد تا عضويت پريميوم به شما بده و همه مپها را از حالت قفل و عدم دسترسي خارج کنه. ضمناً بهتره زبان انگليسي بلد باشيد وگرنه ممکنه داستان بازي رو خوب متوجه نشيد! ببخشيد طولاني نوشتم.
پاسخ مدیر سایت
سلام حمید جان! ممنون که تجربه خودت رو با ما در میان گذاشتی :)
پاسخ مدیر سایت
سعید
یکشنبه چهارم خرداد ۹۹
پاسخ
(0)
()
سعید
ممنون ولي مناسب رده ي سني الف ميباشد
هدر سایت
مشاهده سرفصل ها و ثبت نام در دوره Spring Boot جاواپرو  [کلیک کنید]
آموزش پروژه محور اسپرینگ بوت(Spring Boot)-سیستم دانشگاه
دوره پرتاب | آموزش پیش نیازهای برنامه نویسی
دوره آموزش مبانی زبان برنامه نویسی جاوا
دوره آموزش مفاهیم پیشرفته زبان برنامه نویسی جاوا
مقدمه ای از زبان برنامه نویسی جاوا(java)
آموزش زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش گرافیک در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش مدیریت چیدمان گرافیکی در زبان جاوا
آموزش ساخت بازی دوبعدی در زبان جاوا
Collection ها در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش پروژه محور ساخت برنامه مدیریت بانک با JavaFX
نمونه پروژه های رایگان زبان جاوا
آموزش دیتابیس در زبان برنامه نویسی جاوا
نمونه مثال پایه ای زبان برنامه نویسی جاوا
نمونه مثال String در زبان برنامه نویسی جاوا
آموزش جامع برنامه نویسی JavaFX
آموزش ساخت برنامه آزمون تستی در JavaFX
آموزش برنامه نویسی سوکت در جاوا
آموزش ساخت برنامه دفترچه تلفن با JavaFX
آموزش ساخت ربات ساده تلگرام با زبان جاوا
آموزش ساخت برنامه ماشین حساب با JavaFX
آموزش ساخت برنامه ساده مدیریت ایمیل ها با JavaFX
دوره آموزش Spring Boot
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی جاوا(JAVA)
سفارش انجام پروژه برنامه نویسی متلب(MATLAB) با قیمت منصفانه و تحویل به موقع
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی سی(C)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی پایتون(Python)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی PHP (پی اچ پی)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی اسمبلی(Assembly)
سفارش انجام پروژه زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Javascript)
سفارش انجام پروژه هوش مصنوعی
سفارش انجام پروژه طراحی الگوریتم
سفارش انجام پروژه ساختمان داده ها
سفارش انجام پروژه مهندسی نرم افزار
سفارش انجام پروژه شبکه های کامپیوتری
سفارش انجام پروژه پایگاه داده: دیتابیس (database)
 سفارش انجام پروژه سیستم عامل
سفارش انجام پروژه پاورپوینت(PowerPoint)
سفارش انجام پروژه اکسل (Excel)
سفارش انجام تحقیق و تهیه مقاله
سوالات متداول برنامه نویسی
جدیدترین مطالب
گفتگو را شروع کنید
مشاوره ،تدریس خصوصی و سفارش انجام انواع پروژه های برنامه نویسی