menusearch
javapro.ir

چطور میتونم یه شرکت برنامه نویسی راه اندازی کنم؟

جستجو
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ | ۲۰:۱۱:۳۷
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ پنج شنبه
(6)
(0)
چطور میتونم یه شرکت برنامه نویسی راه اندازی کنم؟
چطور میتونم یه شرکت برنامه نویسی راه اندازی کنم؟

چگونه یک شرکت برنامه نویسی راه اندازی کنیم؟

 

 

هزینه اصلی که برای شرکت برنامه نویسی باید صورت بگیره اعتماد سازیه و اعتماد سازی هم زمان میخواد و هم خرج داره! به فکر تبلیغات باشین و در این زمینه نگاه منطقی داشته باشین. اینکه هنوز از راه نرسیده بخواین بگین ما بهترین هستیم، از ما بهتر وجود نداره، ما بهترین برنامه نویس ها رو داریم راه به جایی نمیبره پس از این داستان ها دست بردارین.

 

 

 

چطور میتونم یه شرکت برنامه نویسی راه اندازی کنم؟
بله ما هم میدونیم برای راه اندازی یه شرکت برنامه نویسی نیاز به مکان داریم، نیاز به کلی وسیله داریم و باید یه عالمه برنامه نویس داشته باشیم، باید کسایی باشن که کارها رو مدیریت و کنترل بکنن و احتمالاً هزینه زیادی وسطه! همه اینا نگران کنندست اما موضوع اینه که انتخاب هوشمندانه برای راه اندازی شرکت برنامه نویسی میتونه هم رشد و پیشرفت رو سریع تر کنه و هم از کلی هزینه ها جلوگیری کنه! حالا چطوری؟ بهتون میگم.

 

 

 

چطور یک شرکت برنامه نویسی راه اندازی کنیم؟

 

 

 


شرکت برنامه نویسی نیاز به مدیرعامل داره!
شرکت برنامه نویسی هم مثل خیلی از شرکت های دیگه نیاز به مدیرعامل داره! تاکیدی وجود نداره که مدیرعامل حتما و حتما یک برنامه نویس خبره باشه اما بهتر اینه که کسی مدیر عامل یک شرکت برنامه نویسی باشه که میدونه تو دنیای برنامه نویسی چه خبره! حالا نگران نباشین داشتن مدرک لیسانس کفایت میکنه و چندان فرقی نمیکنه از کدوم دانشگاه گرفته شده باشه.
کسی که مدرک لیسانس نداره نمیتونه شرکت برنامه نویسی تاسیس کنه؟ چرا میتونه! اگه شما مدرک کاردانی کامپیوتر داشته باشین و 4 سال در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت کرده باشین هم میتونین مدیر عامل بشین. اتفاقا هستن کسایی که مدرک دیپلم دارد اما در حوزه فناوری اطلاعات سابقه کار 10 ساله دارن و از تاسیس شرکت برنامه نویسی رشد و سود خوبی کردن.
پس برای مدیر عامل شدن نیاز به چندان تحصیلات قوی و رزومه و این داستان ها نیست.

 

مدارکی که برای راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی مورد نیاز است

 

 

 

 

مدارکی که برای راه اندازی شرکت برنامه نویسی نیاز داریم!
دقت کنین که ثبت شرکت باید در همون استانی باشه که تقاضا براش داده شده و همینطور مرکز اصلی شرکت نیز در همون استان در نظر گرفته بشه. شما نیاز به روزنامه رسمی آگهی تاسیس دارین و باید یک سری کپی از مدرک تحصیل و شناسنامه مدیر عامل ارائه بدین. نیاز هستش که از آخرین اظهارنامه مالیات و لیست بیمه نیز (در صورت وجود) کپی تهیه کنین و ارائه بدین. گاهیم نیازه که رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک رو داشته باشین.

 

 

 

مراحل راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی

 

 


مراحل راه اندازی شرکت برنامه نویسی
اگه موارد قبل رو تهیه کردین یا برای تهیه مشکلی ندارین یا علی بگین و دنبال کارهای تاسیس شرکت برنامه نویسی باشین. اول نیاز به تقاضا برای ثبت شرکت دارین و حدوده 15 روز طول میکشه تا نظام صنفی رایانه ای استان به درخواست شما ترتیب اثر بده. شایدم بیشتر طول کشید! در صورتی که تایید اولیه اعلام شد مجوز فعالیت یک ساله برای شما صادر میشه.

 

 

شیوه راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی

 


یک فرمی وجود داره که بهش میگم " فرم خوداظهاری" که طبق بند 5 دستورالعمل سازمان نظام صنعتی رایانه ای، هر شرکت باید هر ساله این فرم رو تکمیل کنه و برای نظام صنفی رایانه ای ارسال کنه. تکمیلش کار سختی نیست. فرم در مورد فعالیت شرکت، تغییراتی که در اساسنامه ایجاد شده و همینطور در خصوص اظهارنامه مالیاتی هستش.
بذارین یک اخطار بهتون بدم. اگه شرکت بعد از پایان سال مالی در حداکثر 6 ماه مدارکی که گفته شد رو ارائه نکنه بهش اخطار داده می‌شه و بعد دو ماه کلاً از لیست شرکت های مجوز دار حذف میشه!

 

 

 

هزینه راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی

 

 

 


هزینه راه اندازی شرکت برنامه نویسی
خب تا به اینجا یک سری کارهای اداری در مورد ثبت شرکت برنامه نویسی رو با هم بررسی کردیم اما خب ثبت شرکت بدون سرمایه که نمیشه! شما نیاز به یک مکانی دارین که بشه اسمش رو گذاشت شرکت! قرار نیست اونقدر بزرگ باشه یا مثلاً درست وسط شهر باشه! یک مغازه کوچیک هم میتونه گزینه خوبی برای این کار باشه اما مکانش باید به تایید برسه پس حواستون باشه که خونتون رو نمی‌تونین به عنوان یک شرکت اعلام کنین. خب نیاز به سرمایه برای اجاره و رهن مکان دارین و بهتره برای بررسی این موضوع به سراغ املاک شهرتون برین!

 

 

چطور یک شرکت برنامه نویسی داشته باشیم؟

 

 


بعد اینکه مشکل مکان حل شد نیاز به یه سری دستگاه و وسایل دارین. باید برای شرکت میز و صندلی تهیه کنید، وضعیت برق رسانی و نور شرکت رو تنظیم کنین و چون شرکت شما برنامه نویسیه، باید فکری به حال کامپیوتر و بقیه دستگاه های مرتبط به اون داشته باشین! نیاز به خط تلفن دارین و موضوع خیلی خیلی مهم اینه که وضعیت اینترنت منطقه رو بررسی کنین!

 

 

مدیریت یک شرکت برنامه نویسی

 

 


بعد از همه اینها نیاز به برنامه نویس دارین و یک سری کارمند که هر کدومش طبق تعریفی که براشون در نظر می‌گیرین باید طبق زمان کاری اعلام شده مشغول به کار بشن. پیدا کردن برنامه نویس که با دو تا اطلاعیه و مصاحبه و بررسی نمونه کار حل میشه! برای انتخاب کارمند اداری هم میتونین جلسات توجیهی بذارین و قرارهاتون رو ست کنین!
اما هزینه اصلی چیز دیگست!

 

 

جذب مشتری برای شرکت برنامه نویسی

 

 


راه اندازی شرکت برنامه نویسی بدون اعتمادسازی بی معنی است!
بله هزینه اصلی که برای شرکت برنامه نویسی باید صورت بگیره اعتمادسازیه و اعتمادسازی هم زمان میخواد و هم خرج داره! به فکر تبلیغات باشین و در این زمینه نگاه منطقی داشته باشین. اینکه هنوز از راه نرسیده بخواین بگین ما بهترین هستیم، از ما بهتر وجود نداره، ما بهترین برنامه نویس ها رو داریم راه به جایی نمیبره پس از این داستان ها دست بردارین و سعی کنین یه طرح تبلیغاتی مخصوص به خودتون داشته باشین. برای برند شدن بهتره سر زبون ها باشین و برای اینکار باید تلاش زیادی داشته باشین.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
محمدرضا
یکشنبه بیست و هفتم تیر ۰۰
پاسخ
(2)
()
محمدرضا
سلام من ليسانس مهندسي پزشکي دارم يعني نميتونم با اين مدرک شرکت ثبت کنم؟
هدر سایت
زودتر از دیگران از جدیدترین مطالب آموزشی برنامه نویسی جاواپرو اطلاع پیدا کن
 شاید برای شما کم اهمیت باشد; اما حمایت مالی به جاواپرو جان می‌دهد
سوالات متداول برنامه نویسی
گفتگو را شروع کنید
مشاوره ،تدریس خصوصی و سفارش انجام انواع پروژه های برنامه نویسی