menusearch
javapro.ir

Collections در جاوا

جستجو
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۲۹:۲۶

جلسه اول - فریم ورک Collection در جاوا

جلسه اول - فریم ورک Collection در جاوا

سلام. دوست عزیز، از این که ما رو تا اینجا همراهی کردید صمیمانه سپاسگزارم. در این جلسه آموزشی قصد داریم با هم در مورد Collection ها در جاوا بحث کنیم. در فارسی به Collection مجموعه یا کلکسیون هم می‌گویند.

پنج شنبه دوم آذر ۹۶ بیشتر بخوانید

جلسه دوم - کلاس ArrayList در جاوا

جلسه دوم  - کلاس ArrayList در جاوا

سلام. دوست من، امروز قصد داریم به کلاس ArrayList یکی از کلاس های موجود در فریم ورک Collection در جاوا بپردازیم. ما پیش تر در آموزش مفاهیم جاوا، جسله سی و هشتم به کلاس ArrayList پرداخته ایم، به دلیل این که قصد داریم در یک بسته آموزشی مجزا به فریم ورک Collection در جاوا بپردازیم و کلاس ArrayList نیز یکی از کلاس های موجود در فریم ورک Collection ها است، دوباره همون جلسه سی و هشتم رو با ویرایش در قالب جلسه دوم آموزش Collection ها در جاوا آورده ایم.

جمعه سوم آذر ۹۶ بیشتر بخوانید

جلسه سوم - کلاس LinkedList در جاوا

جلسه سوم - کلاس LinkedList در جاوا

سلام. امیدوارم خوب و شاد باشی، امروز قصد داریم کلاس LinkedList یکی از کلاس های موجود در فریم ورک Collection در جاوا را بررسی کنیم. در فارسی به LinkedList، لیست پیوندی می‌گویند. در درس ساختمان داده ها شما با نحوه پیاده سازی الگوریتم LinkedList(لیست پیوندی) آشنا می‌شوید. اما ما اصلا کار به این الگوریتم ها نداریم! تنها میخوایم کاربرد LinkedList(لیست پیوندی) مثل ArrayList در جاوا رو بررسی کنیم.

چهارشنبه هشتم آذر ۹۶ بیشتر بخوانید

جلسه چهارم - تفاوت بین ArrayList و LinkedList در جاوا

جلسه چهارم  - تفاوت بین ArrayList و LinkedList در جاوا

ArrayList و LinkedList هر دو از کلاس های موجود در فریم ورک Collection در جاوا می‌باشند.هر دو، اینترفیس list را implements کرده اند. کلاس ArrayList لیستی را ایجاد می‌کند که در داخل یک آرایه پویا (dynamic array) ذخیره می‌شود که اندازه آن با توجه به اضاف یا کم شدن عناصر، بزرگ تر یا کوچک تر است.کلاس LinkedList لیستی را ایجاد می‌کند که در داخل یک لیست پیوندی دو طرفه (doubly linked list) ذخیره می‌شود.

پنج شنبه نهم آذر ۹۶ بیشتر بخوانید

جلسه پنجم - اینترفیس List در جاوا

جلسه پنجم - اینترفیس List در جاوا

سلام. در یک روز پاییزی در خدمت شما هستم.در این جلسه آموزشی جاوا قصد داریم یکی از اینترفیس های موجود در فریم ورک Collection را بررسی کنیم.طبق نمودار موجود در تصویر(1) اینترفیس List فرزند اینترفیس Collection در جاوا است. List دارای متدهایی است که از طریق‌ آنها می‌توان عناصر را بر اساس ایندکس هایشان (شماره خانه شان) درج یا حذف کرد.

جمعه دهم آذر ۹۶ بیشتر بخوانید

جلسه ششم - کلاس HashSet در جاوا

جلسه ششم - کلاس HashSet در جاوا

سلام. امروز قصد داریم کلاس HashSet یکی از کلاس های موجود در فریم ورک Collection در جاوا رو بررسی کنیم.کلاس HashSet کلاس AbstractSet را extends و اینترفیس Set را implements کرده است. HashSet برای ایجاد یک مجموعه ای (collection) است، که از یک جدول hash برای ذخیره سازی استفاده می‌کند.

جمعه بیستم بهمن ۹۶ بیشتر بخوانید
هدر سایت
زودتر از دیگران از جدیدترین مطالب آموزشی برنامه نویسی جاواپرو اطلاع پیدا کن
 شاید برای شما کم اهمیت باشد; اما حمایت مالی به جاواپرو جان می‌دهد
سوالات متداول برنامه نویسی