menusearch
javapro.ir

12 ویژگی که اپلیکیشن های خبری اندرویدی باید داشته باشند

جستجو
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰:۷
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ سه شنبه
(2)
(0)
12 ویژگی که اپلیکیشن های خبری اندرویدی باید داشته باشند
12 ویژگی که اپلیکیشن های خبری اندرویدی باید داشته باشند

 

ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر مردم به سراغ دکه های روزنامه فروشی برای خرید روزنامه نمی‌روند تا از اخبار روز کشور و جهان با خبر شوند. و تنها با استفاده از چند کلید و یا تاچ ساده میتوانند اخبار کل جهان را ببینند. ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی باید به نحوی باشد که خواسته های تمام کاربران را برآورده کند.

 

 

 

 

سفارش ساخت اپلیکیشن خبری اندرویدی

 

 

 


مقدمه:
در عصر حاضر دیگر مردم به دنبال نشریات و مجلات کاغذی نیستند. و معمولا تمام خواسته های خود را از طریق فضای مجازی تامین می‌کنند. یکی از مهمترین این اطلاعات اخبار و خبر های روز کشور و دنیا است. اپ های خبری یکی از پرطرفدارترین اپ های موجود در جهان است. ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی چطور باید باشد تا بتواند در انبوه اپ های موجود خود را متمایز کرده و به اصطلاح ترند شود.


 

 

یک اپلیکیشن خبری اندرویدی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟


مهمترین ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی برای بیشتر دانلود شدن:
برای نوشتن یک برنامه موبایل به غیر از بحث برنامه نویسی باید خواسته های افراد و کاربران هم مورد تحقیق قرار بگیرد تا این برنامه باب طبع کاربران باشد. در این قسمت به ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی اشاره خواهیم کرد:

 

 

 

 

چگونه یک اپلیکیشن خبری اندرویدی را بسازیم؟

 

 


1.راحتی دسترسی برای نصب:

اولین و مهمترین مورد برای یک برنامه موبایلی راحتی در پیدا کردن و نصب آن است. یعنی در تمام استور های مطرح داخلی و خارجی وجود داشته و تا جای ممکن جلوی چشم باشد. و مانند اکثر اپ های مطرح خبری رایگان بودن دانلود نیز بحث مهمی است.

 

 

 

سفارش ساخت اپلیکیشن خبری شبیه آخرین خبر

 


2.قابلیت نصب بر روی تمام ورژن های اندروید:

با توجه به وضعیت اقتصادی مردم و عدم توانایی آنها برای خرید گوشی های به روز به ویژه در کشور ما بهتر است این برنامه ها طوری باشد که بر روی ورژن های قدیم اندروید هم قابل نصب باشد.

 

 

 

هزینه ساخت اپلیکیشن خبری شبیه خبر فوری

 


3.راحتی منو و رابط کاربری:

این مورد یکی از مهمترین ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی است. با عنایت به اینکه استفاده کنندگان از گوشی به ویژه برنامه های خبری از تمام اقشار و سنین مختلف است. به همین دلیل راحتی منو و استفاده بسیار ضروری است. منوهای پیچیده کاربر را خسته کرده موجب نارضایتی می‌شود.

 

 

 

امکانات یک اپلیکیشن خبری اندرویدی


4. قابلیت شخصی سازی و فیلتر کردن موضوع های مختلف:

همه افراد تمامی اخبار موجود در جهان و کشور را مایل به دیدن نیستند. یک عده طرفدار اخبار سیاسی و یک عده اخبار ورزشی را دوست دارند. برنامه باید طوری طراحی شود که در قسمت منو اصلی اخبار بولد جهان و کشور به عنوان مثال: اخبار کرونا در این روزها را داشته باشد. و بقیه اخبار با انتخاب و فیلتر سازی خود فرد ارسال و یا نمایش داده شود.

 

 

 

سفارش ساخت اپلیکیشن خبری دیباچه

 

 


5.قابلیت لینک شدن با سایر برنامه های خبری:

یکی از مهمترین ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی این است که باید بتواند منشاء منبع خبر را برای فرد مشخص کند. و در صورت لزوم فرد بتواند وارد سایت و یا برنامه منبع خبر شود. در غیر این صورت برنامه خبری غیر قابل اعتماد و یا به اصطلاح زرد خواهد بود.

 

 

 

خرید اپلیکیشن خبری اندرویدی شبیه اپلیکیشن خبر

 


6.قابلیت اضافه کردن منابع خبری:

بهترین اپ های خبری دنیا دارای یک منو و پیش فرض برای ارسال اخبار از منابع خبری را دارند. ولی میتوان به این پیش فرض یک سری سایت و منبع دیگر اضافه کرد ویا منابع پیش فرض را حذف کرد. و اخبار و منابع را اولویت بندی کرد. این مورد نیز یکی از مسائلی است که برای ایجاد یک اپ خبری مهم است.

 

 

 

سفارش ساخت اپلیکیشن شبیه خبر داغ

 


7.قابلیت استفاده آفلاین از اخبار:

برنامه باید طوری طراحی شده باشد که بعد از دانلود اخبار بتواند در فرصت بعدی و بدون مصرف دیتا اخبار را مطالعه کند.

 

 

 

ساخت اپلیکیشن خبری شبیه جام جم

 

 

 


8.قابلیت سیو یا به اشتراک گذاشتن اخبار:

این مورد هم از مهمترین ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی است. بسیاری از کاربران دوست دارند اخبار را ذخیره و بعدا در فرصت مناسب مطالعه کنند. ویا برای دوستان یا فرد خاصی با اپلیکیشن ثالث ارسال کنند.

 

 

 

چطور یک اپلیکیشن خبری پر مخاطب بسازیم

 


9.قابلیت جستجو اخبار:

کابر باید بتواند به راحتی با کلمه و موضوعی که مد نظرش است اخبار مورد نیاز خود را پیدا کند.

 

 

 

سفارش ساخت اپلیکیشن خبری بومی محلی

 


10.استفاده از طرح های گرافیکی جذاب:

باید برای نمایش منو ها و اخبار به ویژه در منو اصلی و صفحه اصلی از طرح های گرافیکی نوآورانه استفاده کنیم. ولی نکته مهم در این مورد این است که این طرح ها نباید به گونه ای باشد که سرعت لود شدن و نمایش اخبار را کم کرده و فرد را خسته کند.

 

 

 

سفارش ساخت اپلیکیشن خبری ورزشی اندروید


11.قابلیت پخش اخبار تصویری و صوتی:

اپ شما باید بتواند اخبار تصویری و صوتی را نیز ساپورت کند. البته باید حتما باید محدودیتی برای دانلود خودکار اینگونه اخبار در برنامه موجود باشد. معمولا اخبار صوتی محبوب تر هستند زیرا افراد به علت مشغله کاری فرصت خواندن اخبار را نداند و مایلند با هندزفری از اخبار با خبر شوند.

 

 

یک اپلیکیشن خبری ورزشی اندروید چگونه باید باشد؟

 


12.قرار دادن مشخصات کامل برنامه در یک منو:

شما باید شماره تماس و ایمیل و نحوه ارتباط با خود را در این منو قرار داده و در صورتی که مایلید گزینه ای برای دریافت نظرات نیز در نظر بگیرید.

 

 

سفارش ساخت اپلیکیشن خبری انرویدی جذاب

 


در انتها:
یکی از ویژگی های اپلیکیشن های خبری اندرویدی رایگان بودن دانلود آن است. ولی در صورت محبوب شدن این برنامه منبع درآمد زایی مناسبی می‌تواند باشد. با گرفتن سفارش تبلیغات می‌توان درآمد مناسبی از این منبع به دست آورد. به عنوان مثال کانال و برنامه خبر فوری، یا مدل خارجی آن یوتیوپ که بسیار موفق و محبوب هستند.

 

نظر شما چیست؟ اگر تجربه ای دارید می‌توانید بین علامندان به برنامه نویسی اندروید و ساخت اپلیکیشن موبایل به اشتراک بگذارید.


منابع:

https://cafebazaar.ir/

https://developer.android.com/

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
زودتر از دیگران از جدیدترین مطالب آموزشی برنامه نویسی جاواپرو اطلاع پیدا کن
 شاید برای شما کم اهمیت باشد; اما حمایت مالی به جاواپرو جان می‌دهد
سوالات متداول برنامه نویسی