menusearch
javapro.ir

آیا شرکت در مسابقات برنامه نویسی برای پیدا کردن شغل کافیه؟

جستجو
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۵۴:۳
۱۳۹۹/۱۰/۹ سه شنبه
(2)
(0)
آیا شرکت در مسابقات برنامه نویسی برای پیدا کردن شغل کافیه؟
آیا شرکت در مسابقات برنامه نویسی برای پیدا کردن شغل کافیه؟

آیا مسابقات برنامه نویسی برای پیدا کردن شغل مناسب کافی است؟

 

 

 

مسابقات برنامه نویسی یک اهرم خوب برای ورود به کسب و کاره اما نه به این معنی که دیگه به چیزی نیاز نداشته باشیم. از نظر ما مسابقات برنامه نویسی میتونه یک روغن کاری خوب باشه! البته که دنیای برنامه نویسی یک دنیای وسیعه که آزمون هایی که براش وجود داره می‌تونه تنوع خوبی باشه.

 

 

 

 

آیا شرکت در مسابقات برنامه نویسی برای پیدا کردن شغل کافیه؟

یه سری افسانه ها در مورد برنامه نویسی وجود داره که الان وقتشه به طور دقیق در موردش صحبت کنیم. راستش من خودم این کفشو پوشیدم و این راهو رفتم. مثلاً یکی از موضوعاتی که همیشه تو ذهن یک برنامه نویسه، اینکه برای ورود به یک شغل خوب و احتمالا پر سود نیازه که تو مسابقات برنامه نویسی شرکت کنیم و دیگه همه چیز درست میشه؟ شما چی فکر می‌کنین؟


قرار نیست کوه رو جابجا کنیم!
اگر وارد دنیای برنامه نویسی شده باشین، حتماً برای شما هم پیش اومده که خیلی ها فکر می‌کنند که برنامه نویس یک گونه خاصی از مردم محسوب میشه که احتمالاً خیلی باهوش هستن و گونه های خاصی از انسان ها فقط می‌تونن وارد این دنیا بشن. من به شما می‌گم که توسعه دهنده وب و برنامه نویس همین آدم های نرمال و معمولی هستن و فقط پشتکار بالا دارن و احتمالاً شوق و ذوق خوبی برای یادگیری رو در خودشون به رشد می‌رسونن.
میخوام بهتون بگم که درسته برنامه نویسی نیاز به استعداد داره اما ورود به این دنیا کافی نیست و چیزی که باعث میشه بتونین توش موندگار بشین، اخلاق و انضباط کاریه.

 

 

 

 

مسابقات برنامه نویسی و یافتن شغل مناسب

 

 


حالا بریم سراغ موضوع اصلیمون یعنی مسابقات برنامه نویسی! موضوع از این قراره که یک سری مسابقات هر ساله چه تو ایران و چه هر جای دنیا برگزار می‌شن و یه سری برنامه نویس با سطح تبحر مختلف با هم رقابت می‌کنن که اتفاقا بسیار جذابه و ارزش بالایی داره!
اگه بخوایم یکم دقیقتر و حساب کتاب شده تر صحبت کنیم، مثلا می‌تونیم مسابقه TOPCODER رو مثال بزنیم که در دو سطح برگزار میشه و اتفاقا برای همه مناسبه چون انلاینه و و دردسر رفت و آمد رو نداره. سطح اول این مسابقه نسبتاً آسونه و سطح دومش کلاً یک داستان دیگه داره و مسابقه زنده برگزار میشه. اگر قرار باشه تو این مسابقه شرکت کنید باید نرم افزار arena رو سیستمتون نصب باشه و ثبت نام کنین.
یا مثلاً مسابقات برنامه نویسی بیان یک مورد ایرانی تر که در سه دوره متوالی برگزار می‌شه و فینالش بسیار جذابه. شرکت تو این مسابقه انفرادیه و همه مراحلش به صورت آنلاینه. یک سری پنل های ورودی و خروجی داره که برای هر متقاضی تعریف شده!
حالا سوال اینجاست که من به عنوان یک برنامه نویس برای اینکه بتونم وارد شغل مرتبط بشم و پول در بیارم و رشد کنم و حالم خوب باشه، فقط باید تمرکزمو رو مسابقات برنامه نویسی بذارم؟
راستش نه! صبر کنین تا بهتون بگم داستان از چه قراره!

تاثیر مسابقات برنامه نویسی در پیدا کردن شغل مناسب

 

 


مسابقات برنامه نویسی حکم روغن کاری را دارند!
بله مسابقات برنامه نویسی فقط اومدن تا روغنکاری بهتری بشیم. در واقع شما برای ورود به دنیای کاری برنامه نویسی باید بتونین خودتون رو تا یه حدی بالا بکشین. بعد از اون می‌تونین با مسابقات برنامه نویسی خودتون را محک بزنین و به نوعی مشخص کنین که کجاها ضعف دارین و کجاها می‌تونین رشد بهتری داشته باشین و این موضوع امتیاز بسیار جالب برای مسابقات برنامه نویسیه اما به این معنی نیست که اگه برگه پذیرش مسابقه تو دستم باشه و وارد هر شرکتی بشم بهم کار می‌دن!
مسابقات برنامه نویسی و تاثیر آن در استخدام شغلی

 

 

 


قبل از مسابقات برنامه نویسی به موارد زیر توجه کن!
برای وارد شدن به مسابقات برنامه نویسی یا به زبونی ساده تر، برای اینکه بتونین امتیاز خوبی از آزمون برنامه نویسی بگیرین نیازه یک سری پیشنیازها رو در نظر بگیرین. مثلاً نمونه کارهاتون رو قوی کنین و بابتش صحبت زیادی داشته باشین. برای ورود به یک شغل نیاز به رزومه دارین و یک رزومه بسیار جالب، به رزومه ای میگن که توش نمونه کار خوبی دیده بشه.
سوال: آقا من نمونه کار ندارم! تا الان جایی کار نکردم چیکار کنم؟ خوشبختانه برنامه نویسی از اون دسته شغلاست که میتونین تو خونه هم بشنین و کار کنین و برای خودتون یه عالمه نمونه کار درست کنین!
اما اگه این کار هم نکردین تو رزومه شما نمره و امتیاز خوب از مسابقات برنامه نویسی می‌تونه یک گزینه جالب باشه!

 


تاثیر مسابقات برنامه نویسی در رزومه
مسابقات برنامه نویسی یه جور میانبر هم محسوب میشه مخصوصاً واسه کسایی که هنوز نتونستن تو شرکتای مختلف کار کنن و سابقه کار داشته باشن! در واقع اثرات مسابقات برنامه نویسی هم برای خودتون جالب میشه و هم برای شرکتی که قراره واردش بشین.
رزومه شما یه بخشی داره که میتونین توش کلی از خودتون تعریف کنین و نمره و رتبه شما در آزمون برنامه نویسی میتونه تو این بخش جایگاه خوبی داشته باشه.


 
تاثیر مسابقات برنامه نویسی در استخدام شدن در یک شرکت برنامه نویسی

 

 


مسابقات برنامه نویسی برای پیدا کردن شغل کافی نیست!
بله با وجود اینکه مسابقات برنامه نویسی همشون ارزش و اعتبار مربوط به خودشون رو دارن اما هرگز نمیتونین صرفاً با شرکت تو یک مسابقه خودتون رو برای بهترین میز و صندلی اماده کنین چون یه برنامه نویس خوب کسیه که بتونه خودشو به روز نگه داره، تمیز کد بزنه و مختصر نویسی رو یاد گرفته باشه!

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
زودتر از دیگران از جدیدترین مطالب آموزشی برنامه نویسی جاواپرو اطلاع پیدا کن
 شاید برای شما کم اهمیت باشد; اما حمایت مالی به جاواپرو جان می‌دهد
سوالات متداول برنامه نویسی