menusearch
javapro.ir
جستجو
۱۳۹۸/۶/۱۶ شنبه
(3)
(0)
چطور در هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی ناامید نشویم
چطور در هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی ناامید نشویم

بیایید اینجور نگاه کنیم که اگر در برنامه نویسی خوب نیستیم دلیلش اینه که شور و شوق و اشتیاق ما نسبت به یادگیری و برخورد با چالش های آن خیلی کم است.من به عنوان یک مدرس که تدریس وب استک را آموزش می دهد ، بسیاری از افرادی که قصد داشتند برای اولین بار برنامه نویسی یاد بگیرند را آموزش داده ام. و خبر خوب این است که من به ندرت دانشجویی پیدا کرده ام که نمی تواند یاد بگیرد برنامه نویسی کند. من برنامه نویسی را به عنوان یک مهارت اساسی انسانی ، درست مثل خواندن ، نوشتن و حساب  می بینم. هر کسی می تواند این کار را انجام دهد ، بخشی از ظرفیت های انسانی ما است ، اما باید آموخته شود.

 


اگر به این لیست نگاه کنید و آنها را در خود ببینید ، مطمئن باشید ، واقعاً در برنامه نویسی موفق خواهید شد،اما اگر هنوز به هدف خود برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده متعهد هستید ، می توانید به راحتی با این موضوعات روبرو شوید.

 


1- کمبود کنجکاوی


اساسی ترین نیازی که برای یادگیری شما به آن نیاز دارید "علاقه" است.همچنین برای یادگیری دانش گسترده و عمیقی که یک برنامه نویس موفق باید داشته باشد نیاز به وجود ابزاری به نام کنجکاوی در تکنولوژی در شما می باشد که انرژی لازم را برای ادامه دادن در این راه برای شما فراهم می کند.


در مقابل ، دنیای فناوری مانند اقیانوس عظیمی از حوزه های جالب ، ایده های به هم پیوسته و امکاناتی است که می تواند تخیل را برانگیزد. این انگیزه ذاتی داخلی را می طلبد که بخواهید در آن غواص شوید و هرچه را می توانید کشف کنید.


کنجکاوی خود را پیدا کنید:از خود بپرسید که آیا به برنامه نویسی واقعاً علاقه دارید؟ اگر پاسخ صادقانه شما این است که اینگونه نیست ، بروید چیزی را که به آن علاقه دارید پیدا کنید و وقت و انرژی خودتان را ذخیره کنید. اما اگر پاسخ شما "بله" است ، به خود فشار دهید که چیز جدیدی را که قبلاً متوجه آن نشده اید ، اقیانوس پهناور را بشناسید و کمی عمیق تر فرو شوید.

 

 

2- عدم استقلال و توانمندی
اگر توانایی حل مشکلات برای خودتان را ندارید ، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید شد.
بدون شک ، برای اینکه یک برنامه نویس موفق باشید ، باید به توانایی خودتان در یادگیری خود اطمینان داشته باشید. این در واقع یک مهارت اساسی در زندگی است - اگر شما بالای 18 سال دارید ، هیچ کس موظف نیست چیزی را به شما یاد دهد. واقعیت این است که این اطلاعات برای کمک به شما لازم است تا بدانید که چه چیزی برای شما مهم است را پیدا کنید.


در دنیای توسعه ، تمام اطلاعات مورد نیاز شما در آن مکان جادویی که سابقاً به عنوان بزرگراه اطلاعات  شناخته می شود ، یافت می شود. این کتابخانه عظیم دارای یک درگاه بزرگ: Google است.


یادگیری این مسئله که می توانید به سادگی هر آنچه را که می خواهید در گوگل تایپ کنید و به اطلاعات مورد نیاز خود برسید ، اولین موانعی است که وقتی می خواهید مهارت های مورد نیاز برای فن آوری را بیابید ، عبور می کنید.


علاوه بر این که گوگل خوب است ، تمام زبان های برنامه نویسی دارای اسناد و مشخصات هستند که در مورد نحوه کار این زبان کاملاً صریح است. این مانند استفاده از یک فرهنگ لغت است - وقتی کلمه ای را می یابید که نمی شناسید ، آن را جستجو می کنید. سریعترین ، مطمئن ترین راه برای ایجاد مهارت خود به عنوان یک برنامه نویس ، خواندن اسناد به سادگی است.


چطور در هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی ناامید نشویم

 

 

چطور در یادگیری برنامه نویسی ناامید نشویم؟

 

 

3- عدم تداوم در مواجهه با مشکل


اگر در مواجهه با مشکلات به راحتی تسلیم شوید ، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید شد.
جوهر برنامه نویسی حل مشکلات است. این دلیل تمام اختراعات رایانه هاست! هر وقت شروع به کار بر روی یک برنامه کردید ، با پشته ای از مشکلات روبرو می شوید. و هنگامی که شما یک مشکل را حل کردید ، همیشه مشکل دیگری وجود دارد. شما در حال پیشرفت هستید ، اما همیشه مشکلات جدیدی برای پیش روی دارید.


مواجهه با آن دسته از مشکلات می تواند دلهره آور و دلسرد کننده باشد. اگر احساس می کنید چیزهایی باید "فقط کار کنند" ، پس از ادامه مشکلات ، انرژی لازم را برای ادامه کار ندارید و کم کم عزم عاطفی خود را کم می کنید.


از تجربه درون کلاس من ، معمولاً در هر کلاس یک یا دو دانش آموز وجود دارند که به نظر می رسد برای مواجهه با مشکلات بیشتر نسبت به سایر دانش آموزان - که اغلب مشکلات کاملاً تصادفی و مبهم هستند ، به سختی برخورد می کنند. به دانش آموز یادآوری می کنم که هرچه بیشتر مشکلات پیش روی آنها باشد ، امکان یادگیری عمیق تر و کامل تر افزایش می یابد. اگر بتوانند از طریق این مشکلات درک کنند ، به سرعت متوجه خواهند شد که اعتماد به نفس بیشتری دارند زیرا با مشکلات بیشتری نسبت به دانش آموز متوسط روبرو شده اند و حل کرده اند.


پذیرش مشکل: شما باید تشخیص دهید که مشکلات با قلمرو آمده و مشکلی نیست ، بلکه در واقع چالش هایی است. هر مشکلی که با آن روبرو هستید و بر آن غلبه کرده اید ، درک عمیق تر و توانایی بهتری برای مواجهه با چالش های جدید را به شما می دهد و سریع مشکلات قدیمی را حل می کند.

 

 

4- هیچ احساس موفقیتی در غلبه بر یک مشکل ندارید
اگر بعد از حل مسئله احساس هیجان و موفقیت نداشته باشید ، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید شد.
این شبیه به تجربه تکمیل سطح در یک بازی ویدیویی یا حل چالشی مانند جدول کلمات متقاطع یا سودوکو است. همه ما می دانیم که احساس خوبی وجود دارد که از ادامه آن در یک چالش ناشی می شود و در آخر برنده می شود. اما اگر توانایی احساس کردن آن احساسات را از دست داده اید یا در وهله اول هرگز به آن اهمیت نمی دهید ، نمی توانید شادی هایی که از برنامه نویسی حاصل می شود را تجربه کنید.


هر زمان که مشکلی را که با آن دست و پنجه نرم کرده اید حل کنید ، هر چقدر هم که کوچک باشد ، همیشه به موفقیت خود افتخار کنید ، استراحت کنید و به خودتان بخاطر کاری که انجام داده اید تبریک بگویید. بگذارید احساس موفقیت در شما غرق شود و شما را برای مشکل بعدی که با آن روبرو هستید ، انرژی بخشد.

 

 

نا امید نشدن در هنگام یادگیری زبان برنامه نویسی

 

 

5- بی تابی نسبت به یادگیری و فهمیدن
اگر نسبت به یادگیری بی تاب هستید و انتظار دارید سریع و بدون زحمت به همه چیز تسلط داشته باشید ، هرگز در برنامه نویسی واقعاً موفق نخواهید شد.


ما به عنوان انسان موجوداتی محدود هستیم. حتی اگر دنیای ما سریعتر و سریعتر حرکت کند ، و رایانه ها دلیل اصلی این امر هستند ، ما فقط می توانیم به همان سرعت ممکن حرکت کنیم. مغز ما با سرعتی مشخص کار می کند.
دنیای فناوری مانند اقیانوس وسیعی است. شما هرگز به انتهای آن نخواهید رسید ، هرگز به جایی نخواهید رسید که استاد هستید و هیچ چیز دیگری برای یادگیری ندارید. اگر به خود اجازه دهید بیش از حد غرق شوید ، همیشه فشاری خواهید داشت که "گرفتار شوید" و احساس می کنید که هرگز به اندازه کافی نمی دانید. اگر نتوانید آنچه را که می دانید بپذیرید و کمی بیشتر یاد بگیرید ، احساس خواهید کرد که به هیچ جا نمی رسید و تسلیم می شوید.

 

 

 

6- از فکر کردن خسته می شوید
اگر تفکر تنبلی داشته باشید و برنامه نویسی را به عنوان یک کار اجباری ببینید ، واقعاً هرگز در برنامه نویسی موفق نخواهید شد.
برنامه نویسی یک فعالیت فکری است. ما واقعاً به عنوان انسان در فکر کردن خوب هستیم ، اما واقعیت این است که حتی اگر ما به طور طبیعی تمام روز را صرف انجام تفکر کردنکنیم ، باز هم در فکر کردن تنبل هستیم. اگر شما به آن عادت ندارید ، توانایی حفظ تلاش متمرکز  بر روی یک مشکل واحد برای یک دوره زمانی دشوار است.


در حین برنامه نویسی ، شما خسته می شوید و فکر می کنید به معنای واقعی کلمه انرژی بدن را مثل ورزش بدن ما می سوزاند. وقتی عادت ندارید انرژی ذهنی مورد نیاز خود را بکار بگیرید ، می توانید تمرکز خود را احساس کنید. اما این دقیقاً مثل رفتن به سالن بدنسازی است ، هرچه این کار را انجام دهید ، قوی تر خواهید شد.


ذهن شما یک ماهیچه است، اطمینان داشته باشید که مغز شما مانند عضله است - هرچه از آن استفاده می کنید ، در تفکر بهتر و کارآمد تر می شود. هرچه قطعات را کنار هم قرار می دهید و مفاهیم ذهنی را توسعه می دهید ، کشف راه حل ها بسیار ساده تر می شود.

 

منبع: https://blog.usejournal.com/10-signs-you-will-suck-at-programming-5497a6a52c5c

 

ما خبرنامه ایمیلی نداریم،جهت اطلاع از جدیدترین اخبار جاوا و اندروید عضو کانال تلگرام ما شوید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده