menusearch
javapro.ir
جستجو
پروژه برنامه نقاشی به زبان جاوا پروژه برنامه نقاشی به زبان جاوا پروژه برنامه نقاشی به زبان جاوا نوشته شده است. دارای امکانات جعبه رنگ، مداد،سطل رنگ، پاک کن ، قابلیت رسم دایره، بیضی، مربع ،مستطیل و... می باشد. سه شنبه چهاردهم شهریور ۹۶ پروژه بازی pacman به زبان جاوا پروژه بازی pacman به زبان جاوا بازی pacman یکی از بازی های نوستالژی دوران کودکی ما هستش که ما به زبان جاوا آن را برای دسرسی آزاد و رایگان علاقمندان به جاوا نوشته ایم.برای دانلود رایگان پروژه بازی pacman به زبان جاوا با ما همراه شوید. سه شنبه چهاردهم شهریور ۹۶ ♨️ جلسه سی و هشتم - کلاس ArrayList در جاوا ♨️ جلسه سی و هشتم - کلاس ArrayList در جاوا کلاس ArrayList از یک آرایه پویا(dynamic) برای ذخیره سازی عناصر استفاده می کند. کلاس ArrayList ، کلاس AbstractList را به ارث برده و اینترفیس List را implements کرده است. یکشنبه یکم مرداد ۹۶ جلسه چهارم - کلاس BoxLayout در جاوا جلسه چهارم - کلاس BoxLayout در جاوا برای سازماندهی و چیدن اجزای گرافیکی خود بصورت افقی یا عمودی از کلاس BoxLayout استفاده می کنیم. یکشنبه هجدهم تیر ۹۶ جلسه سوم - کلاس FlowLayout در جاوا جلسه سوم - کلاس FlowLayout در جاوا برای سازماندهی و چیدن اجزای (components) گرافیکی در یک خط به گونه ای که یکی پس از دیگری قرارگیرند از FlowLayout استفاده می کنیم. طرح پیشفرض applet یا panel در جاوا FlowLayout می باشد. یکشنبه هجدهم تیر ۹۶ جلسه دوم - کلاس GridLayout در جاوا جلسه دوم - کلاس GridLayout در جاوا GridLayout برای سازماندهی و چیدن اجزای گرافیکی بصورت یک شبکه مستطیلی استفاده می شود.هر component(اجزای گرافیکی) بصورت یک مستطیل نمایش داده می شود. یکشنبه هجدهم تیر ۹۶ جلسه اول - کلاس BorderLayout در جاوا جلسه اول - کلاس BorderLayout در جاوا LayoutManagers(مدیران چیدمان) برای نظم و ترتیب بخشیدن به اجزای گرافیکی ما در جاوا استفاده می شوند. جمعه شانزدهم تیر ۹۶ ♨️ جلسه سی و هفتم - آرایه دو بعدی در جاوا ♨️ جلسه سی و هفتم - آرایه دو بعدی در جاوا در ادامه جلسه 15 آموزش آرایه یک بعدی در جاوا ، جلسه سی و هفتم را به آموزش آرایه دو بعدی در جاوا پرداخته ایم. چهارشنبه هفتم تیر ۹۶ جلسه بیست و ششم - نمایش تصویر در Swing جلسه بیست و ششم - نمایش تصویر در Swing برای نمایش تصویر، ما می توانیم از متد ()drawImage استفاده کنیم. متد ()drawImage متعلق به کلاس Graphics می باشد. سه شنبه ششم تیر ۹۶ جلسه بیست و پنجم - کلاس Graphics در جاوا جلسه بیست و پنجم - کلاس Graphics در جاوا کلاس Graphics متدهای فراوانی را برای ایجاد برنامه های گرافیکی فراهم کرده است.برای استفاده از این کلاس و دسرسی به ویژگی ها و رفتارهای آن باید پکیج زیر را در بالای کلاس خود import کنید:برای دیدن این جلسه اموزشی کلیک کنید. دوشنبه پنجم تیر ۹۶ جلسه بیست و چهارم -تغییر آیکون Frame در جاوا جلسه بیست و چهارم -تغییر آیکون Frame در جاوا در این آموزش به بررسی روش تغییر آیکون فریم در برنامه های گرافیکی جاوا می پردازیم.در ادامه با ما همراه باشید. یکشنبه چهارم تیر ۹۶ جلسه بیست و سوم - استفاده از ToolTip در جاوا جلسه بیست و سوم - استفاده از ToolTip در جاوا
شما می توانید به component ها و اجزای گرافیکی خود توضیحات جهت راهنمایی کاربر اضاف کنید به گونه ای که اگر اشاره گر موس را روی اجزای گرافیکی موردنظر ببریم توضیحات آن اجزای گرافیکی نمایش داده شود. به این توضیحات و راهنمایی های نمایش داده شده در مورد اجزای گرافیکی ToolTip می گویند.
یکشنبه چهارم تیر ۹۶
جلسه بیست و دوم - کلاس JLayeredPane در جاوا جلسه بیست و دوم - کلاس JLayeredPane در جاوا کلاس JLayeredPane برای عمق دادن به اجزای گرافیکی در جاوا استفاده می شود. این کلاس برای دادن بٌعد سوم به موقعیت قرارگیری اجزای گرافیکی در برنامه استفاده می شود. به بیان دیگر با هم پوشانی و روی هم قرار گرفتن اجزای گرافیکی ، عمق دار می شوند. جمعه دوم تیر ۹۶ جلسه بیست و یکم - کلاس JFileChooser جلسه بیست و یکم - کلاس JFileChooser خب به ایستگاه کلاس JFileChooser یکی دیگر از اجزای گرافیکی یا component های موجود در پکیج Swing جاوا رسیدیم. کلاس JFileChooser همان طور که از اسمش پیداست یک مکانیزم ساده است که انتخاب یک فایل در محلی از کامپیوتر توسط کاربر را فراهم می کند. پنج شنبه یکم تیر ۹۶ تفاوت بین کلاس Abstract  و Interface در جاوا تفاوت بین کلاس Abstract و Interface در جاوا ما در سلسله آموزش های ساده جاوا در جلسه بیست و پنجم مبحث Abstraction( انتزاع) و در جلسه بیست و هفتم مبحث Interface را بررسی کردیم. قبل از مطالعه این مقاله دو مبحث مذکور را مطالعه کنید.در این مقاله قصد داریم با هم در مورد تفاوت های میان کلاس Abstract و Interface با مثال بحث کنیم.
سه شنبه سی ام خرداد ۹۶
شرکت سازنده